Effie 2014 için son başvuru tarihi 4 Nisan

1 Ekim 2012-1 Mart 2014 tarihleri arasında yayınlanmış en etkili ve ses getiren reklam ve pazarlama iletişimi kampanyalarının çeşitli kategorilerde ödüllendirileceği Effie 2014’e katılmak için son başvuru tarihi, 4 Nisan 2014

Reklamverenler Derneği ve Reklamcılar Derneği’nin; Effie Worldwide Inc. İşbirliğiyle düzenlediği Effie Türkiye Reklam Etkinliği Yarışması 2014 için hazırlıklar  devam ediyor.

İlk kez 2005 yılında gerçekleşen ve iki yılda bir düzenlenen Effie Türkiye Reklam Etkinliği Yarışması, bu yıldan itibaren her yıl yapılacak.

Yarışmaya, 1 Ekim 2012 – 1 Mart 2014 dönemi içinde TV, basın, radyo, açık hava, sinema, internet mecralarından en az birinde yayınlanmış ulusal ve bölgesel kampanyalar katılabilecek. “Pazarlama Etkinliğinin ve Yaratıcılığın” ödüllendirildiği Effie’ye sadece yüksek bütçeli değil, orta ve küçük bütçeli, ilginç mecra kullanımına dayalı, PR, doğrudan pazarlama gibi farklı disiplinlerden kampanyaların da katılımı bekleniyor. Ana şart, kampanyanı, pazarlama açısından aşmayı hedeflediği zorluğu ve sonuçlarını somut bir şekilde kanıtlaması isteniyor.

Yarışmaya katılan kampanyalar alanlarına göre 19 sektörel kategoride yarışabildikleri gibi, herhangi bir sektörde yarışan kampanyalar Kurumsal İtibar, Sınır Ötesi Başarı, Bütçesi Küçük Etkisi Büyük, Sürdürülebilir Başarı gibi özel ödüller için de aday olabilecek.

13 Mayıs Salı günü Grand Tarabya Otel’de yapılacak ödül töreniyle Effie Türkiye ödülleri sahiplerini bulacak.

Bu yıl Eti ve Unilever Effie Türkiye Reklam Etkinliği Yarışması’nın Kategori Sponsorları olurken Vestel de Teknoloji Sponsoru olarak destek verecek.

Geçen yıl rekor katılım olmuştu

İlk kez 2005 yılında başlatılan Effie Türkiye Reklam Etkinliği Ödülleri, geçen yıl rekor bir katılım oranına ulaştı. 215 başvurunun olduğu yarışmada finale 135 kişi kaldı. Finalde 21 kampanya altın, 14 kampanya gümüş, 16 kampanya bronz Effie kazandı.

* Effie Türkiye Reklam Etkinliği Yarışması 2014 hakkında detaylı bilgi ve katılım koşulları için www.effieturkiye.org adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.