E-Ticaret Kanunu seminerde masaya yatırılıyor

Doğrudan Pazarlama İletişimcileri Derneği ev sahipliğinde 19 Ocak 2015 Pazartesi günü Bahçeşehir Üniversitesi’nde düzenlenecek seminer ile E-Ticaret Kanunu tüm yönleri masaya yatırılıyor.

E-Ticaret Kanunu Hazırlama Komisyon Başkanı ve Şehir Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Tekin Memiş ve DPİD Yönetim Kurulu Üyesi Sinan Günal’ın konuşmacı olarak yer alacağı seminerde katılımcılar, izinli pazarlama hakkında kapsamlı bilgiye sahip olurken E-Ticaret Kanunu ve getirdikleri hakkında değerlendirmeler yapılacak.

Kişi-veri-izin kavramı, kanunun hayatımıza getirdiği yenilikler ve bu doğrultuda izinli pazarlamanın nasıl şekilleneceği konularının değerlendirileceği seminerde yönetmelikte ve uygulamada dikkat edilmesi gereken konular da tartışılacak.

“İzinli Pazarlama” prensiplerine uyulmasının sektörü sağlıklı biçimde büyüteceğine, bu sayede karşılıklı güvene dayalı bir ilişki yaratılacağına inanan ve bu doğrultuda yapılan çalışmalara katkı sağlayan DPİD, kendi bünyesinde kurduğu komisyon ile çalışmalarını yürütüyor. Bu kapsamda e-ticaretin özellikle hukuksal yönden incelenerek irdelenmesi ve ilgililerin bu konuda detaylı bir şekilde bilinçlendirilmesi amacıyla düzenlenen seminer ile kamuoyunda farkındalık yaratılması hedefleniyor.

Seminer programı:

10:00-10:15       Açılış

10:15-10:45       İzinli Pazarlama Pazarlamacılar İçin Ne İfade Ediyor?

10:45-11:15       Hukukçu gözüyle E-ticaret Kanunu Neler Getiriyor?

11:15-11:30       Ara

11:30-13:00       Söz Sizde: Sorularınız ve Çözülmesini Gerekli Gördüğünüz  Belirsizlikler

 

Tarih : 19 Ocak 2015

Mekan: Bahçeşehir Üniversitesi / Türkan Şoray Salonu (A 101)

Saat: 10:00-13:00

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.