E-commerce reklam harcamaları artıyor

Marin Software’in raporuna göre, Online reklam daha ucuz ve kazançlı olduğundan beri, markalar e-commerce, sosyal medya ve SEO alanına kaydı.

Verilere göre, yılın ikinci çeyreğinde, ücretli arama, sosyal medya, mobil ve e-commerce alanına milyarlar harcandı. TBM’de (Tıklama başına maliyet) hacim yükseldi.

Sosyal medya platformları arasında Instagram, story özelliği ile tüketicilerin ilgisini çekiyor. Marin Software’e göre, Instagram reklam harcamalarının %45’i hikayelerde gerçekleşiyor. Instagram hikaye alanı gibi özellikler reklamverenler için ilgi çekici içerikler oluşturmaları adına yeni yollar sunuyor.

“Pazarlamacılar, yeni müşterilere ulaşmak için Instagram gibi tanınmış uygulamaların yeni özelliklerini benimsiyor ve kullanmak için çaba sarf ediyor.” diyor SVP kıdemli başkan yardımcısı Wesley MacLaggan.

E-commcerce alanında %40’a varan reklam harcamalarının lideri Amazon olmaya devam ediyor. Google, birçok perakendeci için en önemli kaynak. Bu yüzden toplam harcamaların %37’si Google üzerinde.

MacLaggan, “E-ticaretin büyümeye devam etmesi de şaşırtıcı olmayacak ve ikinci çeyreğin yıldızı, markaların birden fazla ürünü tanıtmasına ve müşterileri doğrudan bir ürün detay sayfasına yönlendirmesine izin veren Amazon’un sponsorlu markalarıydı. Ek olarak, ücretli arama tıklama hacmi, dünya genelinde etkileyici bir miktarda genişledi ve bu da %13’lük bir büyüme sağladı. 

Sağlık endüstrisi müşteri odaklı hale gelmeye başladı. Tıklama başına maliyet de her geçen gün düşüyor. Böylece ücretli içerikleri kullanan pazarlamacılar harcamalarının karşılığını alıyor.

 

Kaynak: Thedrum.com

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.