Durex, gençlerin yanlışlarını yüzlerine vuruyor

Kondom kullanımı hakkındaki sosyal kanıya meydan okuyan Durex, Havas Worldwide London ile hazırladığı çalışmada, iki cinsiyetin de kondom kullanımıyla ilgili fikirlerini öğrendi.

“When It’s On It’s On” isimli filmde Durex, bir grup genç kadın ve erkeğe kondom kullanmakla ilgili düşüncelerini soruyor ve cevapları oldukça farklı fikirlere sahip olduklarını gösteriyor. Kadınlar erkeklerin, anı öldürdüğü düşüncesiyle kondom kullanmak istemediklerini düşünürken erkekler, kondom kullanmayı öneren kadınların güvenli cinsel ilişkiye değer verdiklerini düşünüyor.

Çalışmalar, gençlerin korunmasız cinsel ilişkinin tehlikelerinin farkında olmadıklarını gösteriyor.Bu nedenle reklam, cinsel yolla bulaşan hastalıklar ve planlanmayan hamilelikler konusundaki yanlış kanılarla mücadele etmeyi amaçlıyor.

Durex’ten Mark Pearson, “Gençler karşısındaki insanın gerçek düşünceleri hakkında fikir sahibi değiller ve
biz onları aydınlatarak büyük çaplı bir yanlış anlaşılmayı da ortaya çıkardık. Kondom kullanılmamasının riskleri hakkındaki yanlış kanıların bu kadar çok olması da bizi şaşırttı. Marka olarak bu hataları düzeltmek ve gençlere güvenilir bir kaynak olabilmek bizim için önemli” diyor.

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.