Duracell’den sonra Intel de “engelleri” kaldırıyor

Duracell son reklam filminde Amerikan liginde oynayan sağır bir futbolcunun hikayesini taşımıştı ekranlara. Intel de, yeni reklam filminde dünyanın en yüksek 7 zirvesine tırmanan engel tanımayan engelli Erik Weihenmayer‘a yer veriyor.

Spot Weihenmayer’ın tırmanışından karelerin eşliğinde kendi sesinden şu sözlerle başlıyor:

“En büyük keşiflerin burada değil, içimizde olduğunu fark ettim. Çoğu insanın sahip olduğu eksikliklerden biri bence bütün o oyalanmaların, korkuların ve şüphelerin kafalarına girip onları sabotaj etmesine izin vermeleri. Bu zorlukların bizi ezmelerine izin vermek yerine bir katalizör gibi kullanıp farklı bir deneyim yaşamanın bir yolu var mı?”

Ardından dağcının yedi zirveye tırmanan ilk insan değil ama ilk kör insan olduğunu öğreniyoruz. Reklamın sloganı “Ne olduğunu keşfetmenin tek bir yolu var: İçine bak.” Reklam filminin yaratıcı ajansı Venables Bell & Partners.

Intel filmin yanı sıra başka bir projeye daha imza atıyor; eğer video Twitter’da 2,900 kez paylaşılırsa No Barriers USA (engelli insanlara yardım amacıyla kurulmuş bir STK)’ye 30.000 $ bağışta bulunacak. Bu rakam Everest’in 29.000 fit yüksekliğine gönderme yapılarak seçilmiş.

Künye

Reklam ajansı: Venables Bell & Partners

ECD: Paul Venables, Will McGinness

Yaratıcı direktör: Tom Scharpf

ACD: Eric Boyd

Sanat yönetmeni: Stephen Lum

Reklam yazarı: Liz Cartwright

Entegre prodüksiyon direktörü: Craig Allen

Ajans baş yapımcısı: Emily Moore

Ajans yapımcısı: Melissa Nagy

Prodüksiyon şirketi: Knucklehead

Yönetmen: Chris Hewitt

Görüntü yönetmeni: Chris Sabogal

Mix, Ses dizayn: Joel Waters @ Lime

Müzik: Elias Arts

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.