Duolingo ilk reklam kampanyasını yayınladı

Uygulama tabanlı dil öğrenme kaynakları sağlayıcısı olan Duolingo, 8 yılın ardından ilk reklam kampanyasını başlattı.

8 yıllık bir uygulama olan Duolingo yaratıcı medya işlerini yürütmesi için And Rising ve Bountiful Cow’u görevlendirdikten sonra ilk reklam kampanyasını başlattı. Kampanya ayrıca  Duolingo’nun Colin Watkins’i İngiltere’de ilk ve tek çalışanı olarak atamasının ardından başlama özelliğini taşıyor. Snapchat’in eski İletişim Şefi olan Watkins, şu anda dil öğrenme platformu için EMEA ve İngiltere İletişim ve Pazarlama Direktörü olarak görev yapıyor.

Pazartesi gününden itibaren dört hafta boyunca kara yolu, demir yolu ve metrolarda yer alacak reklamlar Londra’lıların seyahatlerini harcadıkları uzun sürelere odaklanıyor.

Watkins’in Duolingo ABD Pazarlama Şefi Cammie Dunaway ile yakın bir şekilde çalıştığı kampanya, tasarım ajansı Johnson Banks tarafından yürütülen bir marka kimliği projesini takip ediyor.

Campaign İngiltere’ye konuşan Watkins, Duolingo’nun herhangi bir pazarlama harcaması olmadan İngiltere’de 12 milyon kullanıcıyı (küresel toplam 300 milyondan fazla) bir araya getirdiğini söyledi.

Colin Watkins Duolingo’nun Londra’ya çeşiti nedenlerle odaklandığını belirtti. Watkins sözlerine, “Hem İngilizce’lerini geliştirmek hem de iş ya da ilişki nedeniyle yeni bir dil öğrenmek isteyen birçok insan var. Verilere baktık ve Londra’nın çok çeşitli bir pazar olduğunu fark ettik. Dil öğrenimi konusunda büyük bir potansiyel var.” diyerek devam etti.

Pazarlama faaliyetlerinin daha geç başlaması planlanıyordu. Faaliyetler markanın Londra’daki konferansı Duocon ile aynı tarihte olması amacıyla öne çekildi. Konferansta ziyaretçiler dilleri üzerine pratik yapabilecekler. Buna ek olarak Game of Thrones’taki High Valyrian ve Dothraki dillerinin yaratıcısı olan David Peterson gibi uzmanlarla tanışma ve sunum izleme fırsatı yakalayacaklar.

Kaynak: www.campaignlive.co.uk

 

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.