Dunkin’ Donuts ayakkabı çıkarıyor

“America runs on Dunkin'” sloganıyla bütün Amerika’nın enerjisini sağladığını ifade eden Dunkin’ Donuts ayakkabı üretimine geçiyor ve sloganının tam anlamıyla arkasında duruyor. Geleneksel Boston Maratonu için sınırlı sayıda ayakkabı tasarımını piyasaya sürecek olan şirket, tasarım ortaklığı için de yine bir Boston markası olan Saucony ile çalışıyor.

Dunkin’ Donuts ayakkabı Boston Maratonu için Saucony iş birliğiyle üretildi.

Daha önce Pizza Hut da hem “Hut Swag” isimli bir giyim markası çıkarmış hem de ayakkabıyla sipariş dönemini başlatmıştı. Dunkin’ Donuts’ta ise biraz daha farklı bir durum söz konusu. Saucony x Dunkin’ Kinvara 9 sneaker koleksiyonu sadece Boston Maratonu’na özel olarak ve toplam 2.000 çift üretiliyor. Üstelik ön siparişe çıkarılan ayakkabılar şimdiden tükenmiş durumda.

Her iki markanın kişiliğini yansıtıyor

Saucony pazarlama departmanı yöneticisi Amanda Reiss, “Saucony 120. yılını kutlarken biz de zengin bir koşu kültürüne sahip olan şehrimiz Boston’u, Amerika’nın koşmasını sağlayan Dunkin’ Donuts ortaklığıyla onurlandırmanın gururunu yaşıyoruz” yorumunu yapıyor ve Saucony X Dunkin’ Kinvara 9 ile her iki markanın eğlenceli yönlerini bir araya getirdiklerini belirtiyor.

Koşucular kahve ve donut seviyor

Belki bir kahve ve şekerli çörek markasının spor ayakkabı üretmesi bazılarına tuhaf gelebilir ancak Dunkin’ Donuts bu yaklaşımın doğru olmadığına inanıyor. Egzersiz takip uygulaması Strava’dan alınan sonuçlara göre koşucular içecek tercihlerinde kahveyi birinci sıraya koyarken, donut da gıda tercihlerinde altıncı sırada yer alıyormuş.

Saucony x Dunkin’ Kinvara 9 koşu ayakkabıları bu yıl 16 Nisan’da gerçekleştirilecek Boston Maratonu’nda ilk kez görülecek.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.