Dün gece sosyal medyanın birincisi kimdi?

Tuba Büyüküstün ve Engin Akyürek’in nefen kesen dizisi “Kara Para Aşk” %4.79’luk reytingiyle Çarşamba gecesi sosyal medyada en çok konuştuğumuz dizi oldu.

Etkileşim skorunun da oldukça yüksek olduğu dizi, dün geceki heyecanlı bölümüyle Twitter kullanıcılarını klavye başına kitledi. Elif babasının katilinin ablası olması şüphesiyle yıkılırken, Tuba Büyüküstün’ün komisere söylediği sözler sosyal medyayı salladı.

 

 

Dün gecenin ikincisi, TNS reytinglerinin birincisi olan “Muhteşem Yüzyıl” olurken dizi gecen haftaya oranla konuşulma oranlarını %35.71 arttırdığını görüyoruz.

Tematik kanallarda ise CNN Türk’deki “Tarafsız Bölge” Gezi, Okmeydanı olayları ve toplumsal kutuplaşmanın tartışıldığı bölümüyle birinci oldu. Programla ilgili 180 tekil kullanıcının mesaj attığını görüyoruz. ÖDP Genel Başkanı Alper Taş’ın ve Özgür Mumcu’nun program boyunca oldukça olumlu tepkiler aldığını görüyoruz.

 

 

Haberin sonunda 27 Mayıs Salı akşamı yayınlanan Elidor Miss Turkey 2014 hakkında Twitter’da nelerin konuşulduğunu gösteren infografiği de inceleyebilirsiniz.

28 Mayıs sosyal TV infografiği:

Sıralamanın devamı için www.somera.com.tr’yi ziyaret edebilirsiniz.

 

Elidor Miss Turkey 2014

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.