artwork

Dövmeci ve afiş ressamı Adobe için bir araya geliyor

7 sene önce

0

Photoshop’un yeni ürününün tanıtımını yapan Adobe’un yeni “Collabograms” kampanyası yaratıcılığı desteklemek ve alışılmadık birlikteliklerin ortaya çıkardığı işi göstermek için hazırlandı.

Dövmeci Robert Klem ve afiş ressamı Ken Davis, “Zero Compromise”(Sıfır Taviz) teması ile “birlikte müthiş bir şey yaratmaya” ilk davet edilenler oldu. İkili, Motörhead grubunun kurucusu Ian “Lemmy” Kilmister‘a yaldızlı bir anıt yapmak için güçlerini birleştirdi.

Adobe’un dijital görüntüleme ürün müdürü Lex van den Berghe, verdiği bir söyleşide “Hedef kitlemiz, yeni kreatifler olarak tanımlamayı sevdiğimiz ve kendini tek bir iletişim aracı ile kısıtlamayan tersine çeşitli materyallerden ve etkenlerden ilham alarak kendini ifade eden sanatçılardan oluşuyor” dedi.

“Collaboration” ve “Instagram” kelimelerin birleşiminden oluşan “Collabograms” kampanyası,  Photoshop kullanıcılarının ilham almak için ziyaret ettiği Instagram’da uzun vadeli bir görsel hikaye anlatımı platformu olarak tasarlandı.

Bunun dışında, önümüzdeki aylarda iki tane daha “Collabograms”ın hazırlanması planlanıyor. Bir illüstratör ve yemek sanatçısı, Kasım’da “Mermaids Taking Selfies” temalı bir çalışma gerçekleştirirken, Ocak’ta bir nakışçı ve demirci, “Scorpion/Duality” konseptli bir iş ortaya çıkaracak.

Aşağıdaki videoda Robert Klem ve Ken Davis’in çalışmasını izleyebilirsiniz.

Künye
Reklamveren: Adobe Systems
Ajans: Edelman
Kreatif Direktör: Tony Johnson
Yapımcı: Kirsten Golden
Yapım Şirketi: Where the Buffalo Roam

Senin için
Tümünü göster
Heinz Ketçap’tan %100 geri dönüştürülebilir kapak

Heinz Ketchup, 300 milyon kapak tasarrufu sağlayacak %100 geri dönüştürülebilir...

Apple’dan Dünya AIDS Günü’ne özel Apple Watch modeli

Apple, Dünya AIDS Günü’ne özel Apple Watch Series 9 modelini...