artwork

Dove’dan koronavirüs salgınına dikkat çeken iki film

3 sene önce

0

Dove, koronavirüs salgınını odağına alarak dikkat çekici iki filme imza atıyor.

Dünyaca koronavirüs salgını ile savaştığımız bu günlerde markalardan “evde kal” çağrısı yapan ya da hijyenin önemini vurgulayan filmler gelmeye devam ediyor.

Son olarak Dove Kanada da salgın sırasında en çok önem verilmesi gereken konulardan biri olan kişisel hijyeni vurgulayan 20 saniyelik bir film ve sağlık çalışanlarının özverili çalışmalarına teşekkür eden iki ayrı film yayınladı.

Pandemi ile mücadelede pek çok doktorun özellikle üstünde durduğu 20 saniye boyunca ellerin yıkanması gerekliliğine marka, kısa bir film ile dikkat çekiyor.


En son ne zaman ellerinizi yıkadınız sorusuyla başlayan filmde 20 saniyelik bir geri sayım sayacı ekrana geliyor ve “hangi sabunu kullandığınız umrumuzda değil, biz sizi önemsiyoruz” mesajı veriliyor.

Cesaret, güzeldir”
Marka sadece salgın karşısında yapılması gerekenlere dikkat çekmiyor aynı zamanda her ülkede büyük bir özveriyle hastalara yardım eden sağlık çalışanlarını da unutmuyor. Dove, Ogilvy Kanada ve İtalyan Fotoğrafçı Alberto Giuliani’nin birlikte ortaya çıkardığı filmle sağlık çalışanlarına teşekkür ediyor ve güzellik tanımına bir yenisini daha ekliyor: Cesaret, güzeldir.

Senin için
Tümünü göster
Coca-Cola’nın görsel unsurları sanatçıların yaratıcılığına açık

Coca-Cola AI tabanlı platform aracılığıyla içerik üreticilerini sanat eseri oluşturmaya...

M&C Saatchi yaralama suçuyla ilgili farkındalığı artırıyor

M&C Saatchi ve Clear Channel, yapay zeka destekli kampanyada bıçakla...