Doritos Jurassic World

MMA’in düzenlediği Smarties Türkiye 2018 ve Smarties EMEA 2018 Ödüllerinin kazananları açıklandı. Doritos, MMA Smarties 2018’den 5 ödülle döndü.

OMD Türkiye ve AdColony iş birliği ile yürütülen Doritos Jurassic World II kampanyası ile iki altın, iki gümüş ve bir bronz ödüle layık görüldü.

Doritos, Jurassic World II sinema filminin sponsorluğunu duyururken, filmin enerjisini Doritos severlere yaşattı ve Jurassic World deneyimi yaşayacakları Kosta Rika Jurassic World turuna gitme şansı veren çekilişin duyurusunu yaptı.

OMD Türkiye ve Adcolony ile birlikte oluşturulan mobil kampanyada, dünyanın en çok tercih edilen mobil oyunlarında kullanıcılara ulaşarak onları eğlenceli bir kurguya davet etti. Reklam filmindeki maceracı ruhu, mobil bir deneyime dönüştürerek reklamı izleyen kullanıcıların ekranına taşıdı.

Reklam filmini haptic titreşim teknolojisi ile üç boyutlu hale getirdi ve video boyunca titreşimlerle dinazorların ayak seslerini hissettirdi. En heyecanlı anlarda telefonu titreyen kullanıcılar videoyu sadece izlemekle kalmayıp hissetme şansı da yakaladılar.

Kampanya videosunu tamamlayan kullanıcılara gösterilen AdColony tescilli ürünü Dynamic End Card ile sanal Kosta Rika sanal turuna katılma fırsatı sunuldu. Kullanıcılar akıllı telefonlarda bulunan jiroskop teknolojisi ile mobil cihazlarını hareket ettirerek eşsiz manzaranın tadını çıkardılar.

Kampanya mesajı ve yaratıcı çalışmanın arasındaki mükemmel uyumun sonucu olarak mobil video izleyicileri olmaktan çıkıp video deneyiminin birer parçası haline geldiler. Mobil videodaki sanal Kosta Rika turundan sonra, çıkan başvuru formu üzerinden, 10.000 kişi çekilişe katılırken reklam hatırlanma oranlarında %4’lük bir artış elde edildi. Kampanya sonunda 1 milyondan fazla kişiye ulaşıldı.

MMA Smarties Türkiye Ödüller

Brand Awareness:

Doritos Jurassic World: Gold

Marketing within a Mobile Gaming Environment:

Doritos Jurassic World: Gold

Mobile Video:

Doritos Jurassic World: Silver

MMA Smarties EMEA Ödüller:

Marketing within a Mobile Gaming Environment:

Doritos Jurassic World: Silver

Mobile Video:

Doritos Jurassic World: Bronze

Yaprak Ağca, PepsiCo Türkiye Senior Brand Manager

“Hayatı Dibine Kadar Yaşa sloganıyla yıllardır gençlere ilkleri sunmak, yeni deneyimler yaşamayı hedefimiz haline getirdik. AdColony ile yaptığımız bu projede Kosta Rika’da Jurassic World adası deneyimini yüksek erişimle kitlelerle buluşturmak ve proje sonunda aldığımız geri bildirimler bizim için mutluluk verici!”

Bu yazı ilk kez Campaign Türkiye’nin 84. sayısında yayımlandı.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.