Doonate ile tatildeyken bile bağışçı olun

WPP‘nin bir parçası olan Mindshare, tasarladığı online bağış aracı Doonate ile şirketlere ve bireylere attıkları “ofis dışındayım” maillerinde yardım kuruluşlarının reklamlarına yer verebilmelerini sağlıyor.

İngiltere, yılda reklamlara 22 milyon sterlin harcama yapıyor…Hayır kurumu pazarlamasının etkinliğini azaltmadan bu miktarın azaltılmasına yardımcı olabilecek herhangi bir şey, Birleşik Krallık’ta kâr amacı gütmeyen sektörün verimliliğine büyük katkı sağlayacaktır. Bu gelişen maliyeti azaltmak için Mindshare, yardım kuruluşlarının mesajlarını minimum harcama ile yaymaya yardımcı olacak yeni bir yol buldu; Doonate

İngiltere’de yapılan araştırmalar, çalışanların hergün 51 milyon tane “ofis dışındayım” maili oluşturduğunu tespit etmiştir. Bu maillerin büyük çoğunluğu 1-2 paragraftan oluşur ve çok fazla boş alan içerir. Mindshare, her e-postada bulunan bu boş alana 1 sterlin değer biçerek, bu alanda yardım kuruluşlarının reklamlarını yayınlamaya karar verdi. Bunun için tasarlanan www.dooonate.com ile sadece birkaç basit adımla “ofis dışındayım” maillerinizdeki boş alanları, reklam panolarına dönüştürebilirsiniz.

Doonate şimdilik GroupM içerisindeki 8000 çalışan ile beta testinde ve Tommy’s, The Big Issue Foundation ve The Cure Parkinson’s Trust gibi 3 yardım kuruluşunun reklamlarını yayınlamakta.

Microsoft Office 365 ile uyumlu Doonate, yakın bir zamanda tüm Office kullanıcılarının hizmetine sunulacak.

 

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.