Dollar Shave Club ile nasıl isterseniz öyle hazırlanın

İster sadece tıraş olarak, ister saçınızı uzun uzun inceleyerek, ister çabucak, ister saatlerce uğraşarak hazırlanın. Tıraş bıçağından daha fazlasını sunduğunu banyolar arası seyahatle anlatan Dollar Shave Club ile nasıl isterseniz öyle hazırlanın.

Dollar Shave Club, süresi üç buçuk dakikayı aşan yeni reklamıyla farklı banyoları bir araya getiriyor ve insanların kişisel bakım rutinlerini uzun uzun izletiyor. Bu alışkanlıklar arasında göğüs kıllarını almanın acı verici yöntemleri de var, futbol takımına duyduğu aşkı tıraşına entegre eden de. Hatta Dollar Shave Club CEO’su Michael Dubin’i iç çamaşırının ön kısmını tuvalet kağıdıyla doldururken bile izliyoruz.

Ancak tüm bu enteresan süreçler Dollar Shave Club’dan beklenmeyecek hamleler değil. 2012 yılında yayınladığı ilk reklamla dikkat çeken marka, başlarda sadece abonelik sistemiyle çalışıyordu. Bir çeşit sosyal medya fenomeni olduktan sonra da 2016 yılında Unilever tarafından satın alındı. Bir yıl sonra markanın uzun süredir pazarlama departmanı yöneticisi olan Adam Weber görevinden ayrıldıysa da Dollar Shave Club bir ajans bulma telaşına girmedi. Yeni reklam da inhouse bir ekip tarafından tasarlanıp çekildi.

Farklı insanların kişisel bakım alışkanlıklarını Universal Studios içinde kurulmuş 26 banyo arasında dolaşarak izlemekle ilgileniyorsanız, kulübe hoş geldiniz.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.