Doğaya bir de çocukların gözünden bakın

Apple, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda iPhone XR ve XS’i çocuklara vererek doğayı onların objektifiyle gösterdi.

Mustafa Kemal Atatürk’ün bize miras bıraktığı özel günlerden 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı 99. kez kutlamaya hazırlanırken Apple, geçtiğimiz senelerde yaptığı gibi çocukların çektiği video ve fotoğrafları yayınladı.

Apple’ın yürüttüğü Earth By Kids projesi için tüm Türkiye’den seçilen çocuklar, iPhone XR ve XS modelleri ile kısa videolar çekti. 8-13 yaş arasındaki çocuklar, çektikleri video ile hem iPhone kamera kalitesini hem de yaratıcılıklarını kanıtladı. Apple, hızlı ve yavaş çekim modları kullanılarak çekilen birçok video arasından seçti ve YouTube’da yayınladı. Çekilen fotoğraflar ve fotoğraf çekim anında çocukların yaptığı yorumlar, web sitesinde paylaşıldı.

Ekin: “Bu kayalarda kim yaşıyor? Bu kayalarda periler yaşıyor, ben de onları yakalamak için hızlı çekim yaptım ama galiba uyuyorlardı.”

Zehra: “Ağaçlar ne kadar yaşlanabilir? Benim bu çektiğim ağaç 500 yaşındaymış. Zaten gövdesi de çok buruşmuş, tıpkı anneannemin elleri gibi.”

Beril: “Keçiler gerçekten inatçı mı? Bence çok inatçılar, çünkü kaç kere kameraya bak dedim hiç bakmadılar, 10 kere falan söyledim.”

Eren: “Atlar neden beraber koşuyorlar? Belki hep birlikte poz verecekler, belki onlar da seviyor fotoğraf çekinmeyi.”

Ayla: Doğanların gözleri neden bu kadar iyi görür? Avını daha kolay yakalamaları için gözleri iyi görür, kötü görürse zaten gözlük takmamız gerekir.

Apple‘ın 22 Nisan Dünya Günü’ne dikkat çektiği film “Shot on iPhone”, dokuz ülkede yapılan çekimler ile doğanın muhteşem yönlerini sergiliyor.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.