Disney, sanal gerçeklik içerikleri için Nokia ile anlaştı

Disney ilk sanal gerçeklik işbirliğini Nokia’nın Ozo kamerası ile yaptı. İşbirliği sadece Nokia’nın Disney’e Ozo yazılımını sağlamasını değil aynı zamanda Disey’in üreteceği Sanal Gerçeklik içeriğiyle ilgili tavsiye vermesini de içeriyor.

Ozo kamera… Nokia’nın kamerasının profesyonel film yapımcıları için çıkarılmış ilk sanal gerçeklik kamerası olduğu söyleniyor.

Ozo, 360 derece çekim yapabilme özelliğiyle, bu yılın başlarında, profesyonel film yapımcıları için ilk kez piyasaya sürülen ilk Sanal Gerçeklik kamerası.

İki marka Disney’in The Jungle Book filminin Sanal Gerçeklikle tanıtımı için çoktan anlaştı bile. Filmin kırmızı halı prömiyeri ve oyuncularla röportajlar Facebook’tan canlı olarak yayınlanacak. Nokia Technology’nin CMO’su Boon Lai’nin Marketing’e yaptığı açıklamaya göre her bir video Facebook’ta 1 milyon izleme anlamına geliyor.

Lai, ortaklığın “kapsamlı” olduğunu ve Disney’in gelecek filmleri için Sanal Gerçeklik fikirleriyle gelmek gibi pazarlama planlarına da dahil olacaklarını belirtti; “Bundan sonraki projeler için sacece içerik yaratımı ve yapımı açısından değil, aynı zamanda bu sanal gerçeklik hikayelerinin pazarlamasında da entegre olacağız” dedi.

Disney, sanal gerçeklik içeriğini öncelikle pazarlama ve tanıtım amaçlı kullanacak.

Disney Studios’un Yönetici Teknoloji Direktörü Jamie Voris, “Tüm dünyadan izleyicilere sıra dışı bir deneyim yaşatmayı hedefliyoruz” dedi.

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.