Disney + lansmanıyla birlikte izleyiciyi neler bekliyor?

Mart ayında yapılacak olan Disney + ‘ın lansmanı öncesinde konuya olan ilgi ve beklentilerini artmış durumda. Peki Disney + izleyicinin bu beklentilerini karşılayabilecek mi?

Disney + 24 Mart’ta İngiltere ve Avrupa’daki yayın hizmetleri savaşına katılarak izleyiciler için verilen mücadelede Netflix, Amazon Prime, Now TV ve BritBox’a ile kıyasıya rekabete katılacak.

ABD’de geçen Kasım ayında piyasaya sürülen ve uzun zamandır diğer yerlerden de beklenen hizmet, Marvel, Star Wars, Pixar, 20th Century Fox (The Simpsons dahil) ve National Geographic’in içeriği dahil olmak üzere Disney’in tüm içeriğini barındıracak.

Disney + yayınlarında reklam başlıklarını ekrana taşımayacak. Bu onu diğer rakiplerinden izleyici gözünde ayıran en önemli özelliklerden biri. Eğlence devinin gelecekteki gişe rekorları kıran yayınları da reklamsız platforma geçecek ve potansiyel olarak bazı izleyicileri reklamsız izlemeye teşvik edecektir. Abonelere aylık 5,99 TL veya 6,99 € tutarında bir fiyat etiketi gibi geniş kapsamlı bir izleme seçeneği sunmayı planlanıyor. İzleyiciler artan dijital mecralardan ötürü  gelecekte TV izlemekten uzaklaşabilirler.

Tüketiciler Disney + ‘ın tadını çıkarabilecekleri haftaları geri sayarken, reklamsız alternatifler devam etmeli mi? Göreceğiz.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.