Devlere göre yaratıcılık: Jerry Buhlmann

Yaratıcılık sizin için ne anlama geliyor?

Endüstrimiz dönüşürken ve yakınsama dijital ekonomiyi merkeze çekerken yaratıcılık; fikirlerin mecra, teknoloji ve içerik açısından görünür olmasını sağlıyor. Hedefleme ve teknolojiyi sunma bakımından yaratıcılık hala tüketiciyle bağlantı kurmanın yolu olarak karşımızda duruyor. Yaratıcılık ilk ve en önemli olarak bağlantılı olmayı sağlar. Fakat şimdilerde bu aynı zamanda dijital ve teknolojik gelişmeye çıta yükseltmeye yarıyor. Bu sayede markalara ilgili kalma ve ulaşılabilirlik sağlıyor.

Dentsu Aegis Network’ün büyümesi için yaratıcılık ne kadar önemli? Network lideri olarak bunu nasıl yaygınlaştırıyorsunuz?

Yaptığımız her şeyin temelinde o var. Bizim grubumuzun “markaların oluşturulmasındaki inovasyon” vizyonu, yaratıcılığı, inovasyonu ve müşterilerimize değer katmayı kültürümüzün tam merkezine yerleştiriyor. Fiat Live Store, Lyric Coke ve “Sound of Honda” gibi 2014 Cannes’da birçok ödül alan olağanüstü işlerde vizyonumuz bize yardımcı oldu. Lider olarak vizyonumuzu sürdürmek ve değerlerimizi oluşturmak küresel organizasyonun esnek ve güçlü bir biçimde hareket ederek çalışanlarımızın her gün inovatif ve yaratıcı çözümler getirmesini sağlar.

Müşterilerinizi yaratıcılığın önemi konusunda nasıl ikna ediyorsunuz?

Deneyimlerime göre müşteriler nadiren yaratıcılığın önemi konusunda ikna edilmeye ihtiyaç duyuyor. Aksine bizim rolümüz müşterilerimize aşırı karmaşık mecra ve reklamcılık sektöründe yön vermek ve bunu da inovatif, yaratıcı çözümler sunarak yapmak. Son bir yılda müşterilerimiz için network genelinde olağanüstü işler çıkardık.


Sahip olduğunuz en yaratıcı şey nedir?

Şarap koleksiyonum. 30 yılı aşkın bir süredir yapıyorum.

Jerry Buhlmann

CEO
Dentsu Aegis Network

 

 

 

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.