Desigual logosunu çevirdi

Desigual ‘Forward is boring’ isimli kampanyasında logosunu yatay düzlemde döndürdü.

İspanyol giyim markası Desigual Selfie kültürünün yaygınlığından yararlanarak “Forwards is boring” kampanyasının bir parçası olarak logosunu döndürdü.

Desigual’in yaratıcı stüdyosu ve Amsterdam merkezli ajans We Are Pi tarafından geliştirilen kampanya, sosyal medya ve büyük Avrupa şehirlerinde açıkhava sokak pazarlaması ile başlıyor. Reklamlar ilk başta algılanamaz gibi gözüküyor fakat akıllı telefonların kameralarındaki selfie modunu kullanan yolcular okuyabiliyor.

Markanın logosu da kalıcı olarak tüm mağazalarda tersine çevirilecek.

Desigual bu değişimin, benzer font ve stildeki logolara sahip olan Burberry ve Yves Saint Laurent gibi moda markalarına gönderme yaparak bu alandaki tekdüzeliğe cevap anlamında olduğu açıklamasını yaptı.

Desigual CMO’su Guillem Gallego: “Kampanyanın amacı; logosunu kalıcı bir şekilde ters çeviren ilk uluslararası marka olan şirketin şaşırtıcı yeni imajını sunmaya ek olarak, insanları düşünmeye sevk etmek. Onları zorlamak ve konfor alanlarından çıkmalarını sağlamak. Yaptığımız tam olarak bu.” dedi.

Kampanya ayrıca Instagram hikayelerini, en sondan başa doğru okunan bir dergi ve influencer fotoğraf çekimlerini de kapsıyor.

“‘Forwards is boring’ bir kampanyadan daha fazlası; Desigual ve onun büyüyen sanatçı topluluğunu geleceğe yönlendirmek için oluşturulan bir tutum.” diye ekledi We Are Pi Kurucusu Alex Bennett Grant.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.