dentsu Group’a yeni CEO

Hiroshi Igarashi 1 Ocak 2022 itibarıyla dentsu Group’un CEO’su olacak.

dentsu Group, beş yıllık CEO’luk görevinin ardından Toshihiro Yamamoto’nun 1 Ocak’ta emekli olacağını açıkladı. Dentsu’nun Japonya’daki yerel operasyonlarından sorumlu olan dentsu Inc.’in şu anki başkanı ve CEO’su Hiroshi Igarashi, Japonya merkezli holding şirketinin başına geçecek.

Diğer değişiklikler ise; dentsu’nun Mart 2022’deki yıllık genel kurul toplantısının ardından Tim Andree, non-executive chairman of the board pozisyonu için geçen yıl eylül ayında atandığı yöneticilik görevinden emekli olacak.

Bu, dentsu’nun başkan ve CEO rollerinin ayrılacağı ve Yamamoto’nun da Genel Kurul’da onaylandıktan sonra başkanlık görevinden emekli olacağı yeni bir yönetim yapısının yansıması.

Tim Andree’nin başkanlığında, mart ayında AGSM’de grubun yönetim kuruluna dört yeni bağımsız yönetici aday gösterilecek ve dört emeklilik de uygulamaya geçecek.

Yamamoto yaptığı açıklamada; dentsu’nun çeşitliliği ve Merkle’ın entegrasyonu, veriye geçiş ve büyümeye dönüşle yaşanan iş dönüşümünün ardından emekliliğinin uygun bir zamana denk geldiğini söyledi.

Yamamoto: “Bu değişiklikler yönetimi güçlendirmek ve dentsu’nun oluşturduğu reformları ve dönüşümü ilerletmek, sürdürülebilir büyüme sağlamak ve dentsu Group Inc. için kurumsal değeri artırmak için tasarlandı. Ben beş yıldır dentsu’yu gururla yönetiyorum. Igarashi, Wendy ve Kuretani’nin çalışanlarımızı, müşterilerimizi ve işimizi yeni ve heyecan verici bir değişime götüreceğinden eminim.” dedi.

Igarashi, yeni CEO olmaktan mutluluk ve onur duyduğunu, “Japonya’da kökleri olan global bir şirketin güçlü mirasını ileriye taşıyacağını” söyledi. “Yaratıcılık, yenilikçilik ve müşteri odaklılığın eşsiz karışımından güç alan müşterilerimizle ortaklaşa iş kurmaya devam etmek için harika bir fırsatımız var” diye ekledi.

Dikkate değer bir başka değişiklik ise; Norihiro Kuretani, dentsu Inc. Direktör ve Başkan Yardımcısı pozisyonundan dentsu Japan Network Başkan ve CEO’su rolüne adım atacak.

dentsu International’ın yönetimi Wendy Clark’ın liderliğinde kalacak.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.