Dentsu Aegis Network, 2017’nin en iyi medya iletişim grubu oldu

Araştırma şirketi Recma’nın verdiği bilgiye göre Dentsu Aegis Network, 2017’nin en iyi performans gösteren medya iletişim grubu olmayı başardı.

Dentsu Aegis Network’e en büyük kazancı AB Inbev getirdi.

Recma, yaptığı araştırmada en iyi performans gösteren medya şirketlerini elde ettikleri kazanca göre sıralandırıyor. Dentsu Aegis Network, bu yılın en çok başarı elde eden şirketi olarak birinci sıraya yerleşti.

Şirketin yaptığı iş birlikleri ve ayrılıklar kıyaslandığında elde ettiği gelir 1,5 milyar dolar olarak hesaplandı. Yaptığı verimli iş birlikleri arasında AB Inbev (815 milyon dolar), P&G Nordics (270 milyon dolar), GM local (238 milyon dolar), Migros (220 milyon dolar) ve Shanghai VW (243 milyon dolar) sıralanabilir. Bunun yanı sıra, Opel (-287 milyon dolar) ve LEGO (-140 milyon dolar) ile iş birlikleri sonlandı.

495 milyon dolar kazancı ile Havas Media, ikinci sırada yer alıyor; 405 milyon dolarlık kazancı ile de WPP bünyesindeki Group M üçüncü sırada yer alıyor.

Recma’nın verdiği bilgiye göre, bu yılın en kötü performans gösteren medya iletişim grubu, toplamda 1,49 milyar dolarlık kayıp yaşadı.

Sadece yapılan iş birlikleri göz önüne alınırsa Group M’e ait MediaCom, sıralamanın başında geliyor. Şirket, oyundaki toplamda 13 milyar dolarlık miktarın %15’inden fazlasını kazandı.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.