Denizde yaşamını yitiren mültecilerin anısına: Mezardeniz

Hepimizin üzüntüyle izlediği ama birçoğumuzun görmezden gelmeye çalıştığı bir dram mülteci sorunu. Suriye’deki savaş yakın tarihte insanlığın karşı karşıya kaldığı en büyük insani krizlerden biri. Can kayıpları, yıkımların yanı sıra savaş yüzünden milyonlarca Suriyeli bugün vatanlarından uzakta, mülteci olarak hayata tutunmaya çalışıyor.

Avrupa’ya ulaşmaya çalışırken Ege ve Akdeniz’de yaşamını yitiren Suriyeli mültecilerin sayısı 4000’in üzerinde. Deniz bugün de birçok mülteciye mezar olmaya devam ediyor.

Bu ölümlerin olağanlaşmaması için Hayata Destek Derneği yaşanan bu yıkımı ve doğurduğu sonuçları kamuoyu gündeminde tutmayı, beraberinde mülteci destek programımızı güçlendirerek daha çok mültecinin hayatına destek olabilmeyi hedefliyor.

Buradan hareketle, TBWA\ISTANBUL ile bir iş birliğine başlayan dernek, denizi geçmeye çalışırken yaşamını yitiren binlerce mültecinin anısına, suyun üzerine anıt mezarlar yerleştirdi. Mezardeniz adını verdikleri bu enstalasyon çalışmasının filmi, izleyenleri kampanya hakkında daha detaylı bilgi alabilecekleri mezardeniz.com sitesine yönlendiriyor.

 

 

Künye:

CCO: İlkay Gürpınar

ECD: Volkan Karakaşoğlu

Group Head: Eser Yazıcı

Metin Yazarı: Alpan Esen, Cem Çetin

Art Direktör: Özge Güven, Ahmet Ülkü

Dijital Ekip: Serhat Poyraz, Evren Özbozdağlı

Ajans Prodüktörü: Ceren Özen, Lerzan Kuzgun

Basılı İşler Sorumlusu: Hakan Gülsoy

Marka Ekibi: Melis İnceer, Melis Şenol, Bida Yusan

Stratejik Planlama: Ceren Şehitoğlu, Can Değerli

Yönetmen: İsmet Kurtuluş / Jaguar Projects

Prodüktör: Tolga Topçu / Jaguar Projects

Müzik: Emre Irmak / Jingle Jackson

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.