Deniz Asutay Engür, Food Network ile sanat projesi gerçekleştirdi

New YorkAmerika’da yemek kültürü konusunda en çok izlenen ve programları dünyanın dört bir yanında gösterilen Food Network (FN) televizyon kanalı, İstanbul-New York sehirleri arasında marka danışmanlığı, reklam ve prodüksiyon alanlarında hizmet veren Organizma Brand Communications şirketinin kurucularından Deniz Asutay Engür ile işbirliği içerisinde bir sanat projesi geliştirdi.

Projedeki temel amaç, 20 yılı aşan bir süredir bir çok Food Network programında kullanılmış ve halen kullanılmakta olan mutfak malzemelerini, “yeniden dönüşüm” kapsamında sanatsal tablololara dönüştürerek şirket içi dekorasyonun bir parçası haline getirmek.

Projenin ilk etabı, FN New York ofisinin 3. ve 4. katlarında bulunan belli alanlar için, mevcut iç dekorasyon ile uyumlu ve fakat mekana farklı bir boyut kazandıracak, 1.2m X 1.2m ve 1.2m X 2.4m ebatlarında tasarlanan tablolardan oluşuyor.

Deniz Asutay Engür, yaklaşık 2 aylık bir sürede tamamladığı 14 adet tabloda, farklı mutfak objelerini kendi estetik ve kompozisyon anlaşıyı çerçevesinde bir araya getirdi. Bu kapsamda birbirinden farklı tabak, bardak, kaşık, çatal, rende, süzgeç, vb. mutfak malzemeleri kullanarak hem ilginç, hem de estetik sanat eserleri ortaya çıkardı. Bazı tablolarda, objeleri spray boya kullanarak kendi renklerinden farklı renklere dönüştürdü.

Kasım ayı başında tamamlanan eserler şu anda FN ofisinin duvarlarında kalıcı olarak sergilenmekte.

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.