Deneyimsell?

Deneyim hayatımızın özünde varken, deneyimsel pazarlamanın son dönemin gözdelerinden biri haline gelmesinin bir nedeni olmalıydı. Bu düşünceden hareketle, biraz daha derine kazıp bu ayın kapak konusunu deneyimsel pazarlamaya ayırdık.

Hayatlarımız iş, okul, trafik gibi birçok rutin içinde geçiyor. Bunlar arasında verdiğimiz eslerin hayatlarımıza anlam katmasını istiyoruz. Çok fazla kanal, ürün, mesaj içinde boğulup kaldığımız şu dönemde bazen hepimiz “dijital detoksa girdim tatlım” diyerek beyinlerimizi nadasa bırakma, fiziksel deneyimlere yönelme ihtiyacı duyuyoruz. Kimimiz ot festivallerine gidiyor, kimimiz çeşitli koşu gruplarına katılıyor ve sosyalleşirken sağlıklı yaşamamızı da sağlayacak çözümler arıyoruz.

Hedef kitlelerle doğrudan iletişime geçmek adına verimli bir alan veren deneyimsel pazarlama, dijital dönüşümün de etkisiyle fiziksel sınırların ötesine geçerek algılarımızı ele geçirmeye, bize unutulmaz deneyimler sunmaya başladı. Ürünü deneyimlemekten daha fazlası haline gelen ve yepyeni tasarımlar sunan deneyimsel pazarlamaya ilişkin, sektörün önde gelen ajans ve markalarından aldığımız görüşlerle ve rakamlarla da zenginleştirdiğimiz bir kapak konusuyla “Deneyimsel pazarlama neyi nasıl satar?” diye soruyoruz bu ay.

 

Seda Büktel

Campaign Türkiye Kıdemli Editörü

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.