DeFacto’dan omni-channel satış deneyimi

Bir Isobar grup şirketi olan ve uluslararası perakende markalarına, stratejik, teknolojik ve operasyonel hizmetler sunan eCommera, moda markası DeFacto için, gerçek anlamda ilk omni-channel (çoklu kanallardan satış) deneyimini lanse etti. İki şirket birlikte verimli bir omni-channel (çoklu kanal) stratejisi geliştirebilmek amacıyla birkaç fazlı bir plan üzerine çalıştı ve 5 haftalık bir çalışmanın ardından eCommera, DeFacto’nun omni-channel’a geçişini ve adaptasyonunu sağlayacak detaylı iş planını hazırladı.

Projenin ikinci fazında eCommera esnek sipariş yönetimi için tam hizmet çözümlerini entegre etti. Uygulama, DeFacto’nun mevcut ERP ve satış-ticaret platformuna tamamen adapte olarak altı ay içinde hayata geçirildi. Stoğun tek yerden yönetildiği projede eCommera, “online al, mağazaya gönder”, “mağazadan al, eve gönder”, “satışı sakla” gibi çoklu kanal yönetimi fonksiyonlarının ne kadar ilave değer sağlayacağının projeksiyonunu yaptı. Yatırım geri dönüş maliyetinin netleşmesiyle beraber eğitim, iş akışı değişimi ve teknoloji entegrasyonunu içeren kapsamlı bir süreci gerçekleştirdi.

E-ticaret ve Çoklu Kanallar Direktörü Eser Erkan’a göre, geliştirilmiş bu hizmetlere karşılık alınan ilk sonuçlar oldukça pozitif; online siparişlerde %15 artış yaratarak, “tıkla, mağazaya yolla” olarak gerçekleşen siparişler sayesinde de hem iş zamanı ve teslimat maliyetlerinden tasarruf, hem de müşteri memnuniyeti sağlandı. “Mağazadan yolla” ve “ürünü ayır ve mağazada satın al” fonksiyonları tam 200 satış noktasında başarıyla uygulanıyor ve bundan sonraki fazlarda satış kanallarının tamamına entegre edilecek.

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.