artwork

DDB kurumsal kimliğini modernize etti

4 sene önce

0

DDB kurumsal kimliğini, kurucuların isimlerine de yer vererek temeli 70 yıl önce atılan ilke ve değerleri ile modernize etti.
DDB kuramsal kimliğini modernize etti - campaigntr

DDB, 1949’da Ned Doyle, Mac Dane ve Bill Bernbach tarafından New York‘ta kurularak kendisi ile benzer faaliyet gösteren markalardan farklı bir çalışma prensibi benimsedi. Ajans kurulduğu yıl giriş yaptığı sektörde ise sadeliği temel alan tarzıyla hızlıca tanınır hale geldi. Doyle Dane Bernbach, temeli 70 yıl önce atılmış olan bu değer ve ilkeleri tasarladığı kurumsal kimliğe taşıdı. Yeni logo, kurucuların isimlerini içererek ajansın tam adını taşıyor.

Ajans, modernize ettiği kurumsal kimliğinin duyurusunu yaptığı açıklamasında tasarımın çıkış noktası hakkında bilgilere de yer verdi. DDB Kuzey Amerika Tasarım Ekibi tarafından tasarlanan ve yaklaşık iki dakikalık bir video ile tanıtılan yeni görsel kimlik, ilk logodan ilham alıyor.

DDB Kuzey Amerika Tasarım Başkanı Barry Quinn’in DDB kurumsal kimliğinin in modernize edilme serüvenini: “Yeni görsel kimliğimiz çağdaş ve stratejik olarak bugünün ihtiyaçlarına göre tasarlandı. Ancak, hepsinden öte, görsel tarihimizle güçlü bir bağ kurmayı amaçlıyor. Bu logo bir simgeden çok daha fazlasını barındırıyor.” sözleriyle özetledi.

DDB CEO’su Wendy Clark ise konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı: “Büyük markaların geçmişte ve gelecekte bir ayağı vardır. Tasarladığımız görsel kimlik ile geçmişimizden gelen ilke ve değerleri, günümüzün çağdaş düşünce ve çalışma yapımıza uygun bir biçimde aktardığımız düşüncesindeyiz.”

 

Senin için
Tümünü göster
Twitter’in alternatifi Bluesky 100 bin üyeye ulaştı

Twitter’ın kurucusu Jack Dorsey’in yeni sosyal medya platformu Bluesky, davetli...

Yaşam maliyeti krizi için ajanslardan yeterli destek gelmiyor

Geçen yıl ajansların yarısından azı personele yaşam maliyeti krizi için...

WPP müşterileri AI ile daha ilgi çekici içerikler üretebilecek

WPP ve Nvidia, reklamverenler için yapay zeka destekli içerik motoru...