artwork

Danone Türkiye’nin işveren markası kampanyası çalışanlardan

4 sene önce

0

Hayata geçirdiği IK uygulamalarıyla Danone Grubu’na örnek olan Danone Türkiye’nin işveren markası kampanyası çalışanlarına danışarak oluşturdu. Çalışanları arasında ‘Yetenek Yönetimi Anketi’ yapan Danone Türkiye bu araştırma ile çalışanlarının içgörülerini toplayarak İşveren Markası kampanyasını da bu doğrultuda hazırladı. 250 çalışanın katıldığı araştırma ile mevcut uygulamaların değerlendirildiği ve odaklanılması gereken alanların belirlendiği proje kapsamında “Anlamlı Yolculuğumuz: Tek Gezegen, Tek Sağlık” adı altında kısa film kampanyası düzenledi.

Kampanya hakkında bilgi veren Danone Türkiye Yetenek Kazanımı ve Geliştirme Müdürü Begüm NalcıDanone’nin Türkiye’deki tüm çalışma lokasyonlarına yer verecek şekilde 5 adet kısa film çekildi. Her filmde çalışanlar, ilgili iş birimini temsilen insanlara nasıl sağlık götürdüğünü, topluma nasıl fayda sağladığını ve iş birimi olarak yarattıkları anlamlı yolculuğu bir gün akışı içerisinde anlattı. Dört ay süren proje hazırlık ve çekim aşamasının ardından “Anlamlı Yolculuğumuz: Tek Gezegen, Tek Sağlık” kısa filmleri, Türkiye’nin her yerindeki çalışanlara aynı anda gösterildi. Workplace üzerinden canlı yayın ile de paylaşılan gösterim, Danone’nin merkez ofislerindeki en kalabalık etkinliklerden biri oldu ve büyük beğeni topladı” dedi.

Gerçekleştirdikleri kampanyanın çalışan motivasyonunu artırmak ve aidiyet duygusunu güçlendirmek adına büyük katkı sağladığını dile getiren Nalcı, çalışanlardan proje hakkında çok olumlu geri bildirimler aldıklarını ve Danone ailesinin her bir üyesinin daha sağlıklı bir dünya için çalışmakta dolayı hissettikleri gurur ve mutluluğun çok daha güçlendiğini belirtti.

Senin için
Tümünü göster
Salih Bademci, yüzü olduğu Setur için kamera karşısına geçti

Setur, Salih Bademci ile sene boyunca yayınlayacağı reklam filmlerinde Setur’un...

Dünyada Ne Görürseniz: İstanbul’dan

Turkish Cargo’nun mega hub’ı SMARTIST, dünyayı birbirine bağlayarak küresel ekonomiye...

Vodafone “duruyor”