artwork

Daha iyi bir yaşam için yeniliklerimizle kullanıcının yanındayız

2 sene önce

0

LG Electronics Türkiye Ev Eğlencesi Elektroniği ve Beyaz Eşya Ürün Grupları Satış Başkanı Bülent Bülbül; kullanıcıların özellikle son zamanlarda hem tüketici dostu hem de sağlıklı yaşama katkı sağlayacak ürünlere yöneldiğini gören LG’nin, yeniliklerini öncelikle onların menfaatini odağına koyarak gerçekleştirdiğini belirtiyor.

Son iki yıldır dünya gündeminden düşmeyen pandemi; davranış tarzlarımızı, günlük alışkanlıklarımızı, yaşam ve çalışma şeklimizi kökten değiştirdiği gibi, tüketicilerin ihtiyaç ve tercihlerini de değiştirdi. Pandemi öncesinde özellikle LG Electronics’in de faaliyet gösterdiği tüketici elektroniği ve beyaz eşya alanında ürün tercihi yaparken tüketiciler; ileri teknoloji olması, günlük hayatlarına hız getirmesi ve işlerini kolaylaştıracak ürünler olmasını isterler ve bu özellikleri taşıyan teknoloji ürünlerine yönelirlerdi. Pandeminin ortaya çıkması ve bitiş tarihinin net olarak öngörülememesiyle birlikte, tüketicilerin hayatına yeni bir kavram daha girdi: hijyen. Günümüzün koşulları kişisel sağlığı ve hijyeni her zamankinden daha da önemli hale getirdi. Tüketiciler artık kendilerine her alanda hijyen sağlayacak ürünlere yönelmeye başladı ancak satın aldıkları ürünün vadettiği fonksiyonu kusursuz olarak yerine getirmesi ve üzerine bir de ekstra hijyen sağlaması günümüzde gitgide zorlaşan ekonomik koşullarda yeterli olmadı. Bu noktada tüketicilerin arayışlarına bir özellik daha eklendi; satın aldıkları ürünün tasarruf sağlayan, tüketici dostu bir ürün olması. 

Tüketicilerin talep ve beklentilerini yakından inceleyen, hızla bu beklentilere son teknolojiye sahip cihazlarıyla yanıt veren LG Electronics, yeni nesil teknolojisiyle tüketicilerin giydiği kıyafetlerden yemek için kullandığı mutfak eşyalarına kadar pek çok alanda maksimum hijyen sağlamasına olanak tanıyor. LG akıllı ev aletleri, giysilerden mutfak eşyalarına kadar günlük hayatta sıklıkla temas edilen birçok ürünü daha hijyenik hale getiriyor. Burada belirtmemiz gereken önemli bir nokta var; LG markalı akıllı ev aletleri bu görevini, sert ve potansiyel olarak tehlikeli deterjan kullanmadan yerine getiriyor çünkü doğadan gelen bir çözüm kullanıyor: buhar teknolojisi. Daha iyi bir yaşam için inovasyon sağlayan LG Electronics, sağlık odaklı özellikleri ev aletlerine dahil etmede endüstri lideri konumunda ve bu noktada buhar teknolojisi de çok önemli bir rol oynuyor. Buhar teknolojisi sayesinde LG, tahriş edici kimyasallara başvurmadan zararlı mikropları, bakterileri ve hatta kokuları temizlememiz ve ortadan kaldırmamız için güvenli bir yol sağlıyor. 

LG’nin en son bulaşık makineleri, çamaşır makineleri, kurutucuları tarafından sunulan saf, güçlü buhar, zararlı bakterileri ve mikropların yanı sıra hoş olmayan kokuları ortadan kaldırıyor. LG’nin buhar teknolojili çamaşır makineleri, alerjenlerin ve ev tipi toz akarlarının %99,9’unu ortadan kaldırarak belirli sağlık sorunları olanların rahatlamasına yardımcı oluyor. LG, kurutucularında da kullandığı buhar teknolojisiyle kıyafetlerde bulunan ve cilt tahrişine neden olabilecek mikropları da ortadan kaldırarak “Alerjik Bakım” sağlıyor. LG TrueSteam donanımlı bulaşık makineleri ayrıca buharın doğal sıhhi özelliklerinden faydalanarak tabakları, mutfak aletlerini, bardakları ve tencereleri tamamen temizlemek ve dezenfekte etmek için saf buhar parçacıkları üretiyor, belirli mikrop ve bakterilere karşı birinci sınıf savunma yapıyor. Özetle LG ürünleri, daha temiz kıyafetler, yatak takımları ve bulaşıkların yanı sıra buhar teknolojisi sayesinde evdeki sağlık tehditlerinin sayısını azaltarak hatırı sayılır bir rahatlık sağlıyor.

Benzer rahatlık, beyaz eşya serisinde buzdolaplarıyla da devam ediyor. İyi ve sağlıklı yaşamın sadece hijyenik temizlik olmadığını, temizliğin yanı sıra beslenme, gıda kalitesi ve hava kalitesinin de son derece önemli rol oynadığını hepimiz biliyoruz. Pandemi sürecinin ilk dönemlerinde birçok kişi market alışverişini uzun aralıklarla yapmaya, gerekmedikçe dışarı çıkmamaya özen gösterdi. Bu alışkanlığı hala koruyan, kalabalık yerlerde bulunmamak adına alışverişlerini belirli aralıklarla toplu olarak gerçekleştiren önemli bir tüketici topluluğu var. Toplu alışveriş beraberinde gıdaları uygun koşullarda ve taze olarak saklama problemini de beraberinde getirdi. LG, bu soruna çözüm olarak da sebze ve meyveleri 7 güne kadar daha uzun süre taze olarak saklayan LG NatureFRESH™ buzdolabını sundu. LG NatureFRESH™, hassas sıcaklık kontrolüyle yiyeceklerin doğal tazeliğini koruyor. Böylelikle tüketiciler, sebze ve meyvelerini ilk günkü tazeliğinde tüketebiliyor. Bu da, sık sık alışverişe gitmek istemeyen tüketiciler için büyük bir kolaylık sağlıyor. 

LG tarafından tüketicilere sunulan ve sağlığa olumlu katkı sağlayan bir başka ürün de PuriCare hava temizleme cihazı. Devrim yaratan hava temizleme cihazı LG PuriCare, endüstriyel hava kirliliği, toz ve kötü kokular nedeniyle bozulan iç mekan havasını temizliyor, ferahlık ve tazelik veriyor, sağlıklı bir ortam yaratılmasına yardımcı oluyor. Son derece sessiz çalışan ve ThinQ uygulamasıyla uzaktan da yönetilebilen LG PuriCare 360, benzersiz arıtma yöntemi ve olağanüstü çoklu filtre sistemi ile daha saf, daha temiz hava sağlamak için altı farklı tipte partikülü yakalıyor. Çift filtreye sahip LG PuriCare™ 360 Dual Filter astım ve alerji dostu olmasıyla da öne çıkıyor. 

Enerji tüketiminin kontrol altına alınması hem tüketicilerin maddi tasarruf sağlaması hem de dünyamızın sınırlı kaynaklarının dengeli kullanımı açısından büyük önem taşıyor. Özellikle son dönemde tüketicilerin önemli giderler karşısında bütçe planlaması yaptığı sırada bir de kullandıkları cihazlar nedeniyle beklenenin üzerinde faturalarla karşılaşmaları pozitif etki yaratmıyor. Sağlıklı yaşam alanında tüketicilerin beklentilerine tam olarak yanıt veren LG, bir diğer tüketici talebi olan tasarruf konusunda da büyük işler başarıyor. Çamaşır makinelerinden buzdolaplarına, bulaşık makinelerine kadar LG ürünleri, düşük enerjiyle yüksek performans sergileyerek enerji verimliliğini artırıyor. Bunu yaparken de hem tüketicilerin konforunu en üst seviyede tutuyor hem de çevre kirliliğini önlüyor. 

LG, üst seviye hijyen ve konforun yanı sıra çevre bilinciyle ürettiği beyaz eşya ürünleriyle enerji verimliliğini ön planda tutarak %60’a varan enerji tasarrufu sağlarken, ThinQ uygulaması ile kullanıcıların elektronik cihazlarını uzaktan yönetmelerine ve harcadıkları enerjiyi ölçümlemelerine olanak tanıyor. Gerçekleştirdiği her yenilikte önce tüketici menfaatini düşünen LG, buzdolaplarında kullandığı devrim niteliğindeki Inverter Lineer Kompresörü ile %32’ye varan enerji tasarrufu sağlıyor. Çamaşır makinelerinde kullandığı 6 Motion Direct Drive teknolojisi ise standart çamaşır makinelerinin uyguladığı standart yıkama programlarına oranla %45 enerji tasarrufu sunuyor. LG markalı kurutmalı çamaşır makinelerinde bulunan EcoHybrid özelliği, klasik çamaşır makinelerine oranla sudan %21 tasarruf vadediyor.

Bülent Bülbül

LG Electronics Türkiye Ev Eğlencesi Elektroniği ve Beyaz Eşya Ürün Grupları Satış Başkanı 

 

Bu yazı ilk kez Campaign Türkiye’nin 121. sayısında yayımlanmıştır.