Dada, Medcezir ve Şeref Meselesi haftasonu zirvedeydi

Ocak ayının son günleri televizyon yayınları yine çekişmeli geçti. Somera‘nın sosyal medyada en çok konuşulan yayınlar üzerinden yaptığı analiz edildiğinde geçtiğimiz hafta sonuna damga vuran yapımların Medcezir, Dada Dandinista ve Şeref Meselesi olduğu görülüyor.

Star TV’nin sevilen yapımı Medcezir, Cuma gününün sosyal medyada en çok konuşulan yapımı oldu. Yaman’ın Mira’ya evlilik teklif etmesi, yapımı 29,38 Somera Rating ile 30 Ocak Cuma gecesi zirveye taşıdı.

19 yıldır Kanal D ekranlarında izleyicileriyle buluşan Beyaz Show, yine Cuma akşamının en çok konuşulan programlarından biri oldu. İlker Ayrık, Hakan Bulut, Ivana Sert ve Suzan Kardeş’i ağırlayan Beyazıt Öztürk, 20,18 Somera Rating ile günü ikinci sırada kapadı.

Fox TV’nin sevilen yüzü Fatih Portakal, Cuma günü yayınlanan Ana Haber Bülteni ile günü üçüncü sırada tamamladı. Twitter’ı oldukça aktif kullanan Fatih Portakal, 5,93 Somera Rating aldı.

Tematik kanal yayınlarında ise ilk sırayı 2,08 Somera Rating ile Trabzonspor – SAİ Kayseri Erciyesspor maçı aldı.  Tematik kanallarda ise diğer programlar, Haber Hattı Konuk, TRT Haber Ana Haber ve CNN Türk Baştan sona programları oldu.

 

Cumartesi akşamlarının sevilen programı, Star TV yayınlarından Dada Dandinista 31 Ocak Cumartesi gecesi, 28,45  Somera Rating ile günü zirvede bitirdi.

FOX TV’nin sevilen yapımı Kiraz Mevsimi, Cumartesi gününün en çok konuşulan televizyon dizisi oldu. Mete’yle Öykü’nün boşanması ve Ayaz’ın ise Öykü’yü istemeye gitmesi seyircileri yapım hakkında konuşturdu. 23,18 Somera Rating ile günü üçüncü sırada bitiren yapım, haftanın en çok konuşulan dizi yapımlarından olmayı sürdürüyor.

Tolga Çevik’in sevilen programı Arkadaşım Hoşgeldin, Cumartesi gününün en çok güldüren ve konuşturan yapımlarından biri oldu. 11,28 Somera Rating ile günü üçüncü sırada tamamladı ve sezonun son bölümünde seyirciyi program hakkında konuşturmayı başardı.

Tematik kanal yayınlarında ise K. Karabükspor – Fenerbahçe maçı 1,0 Somera Rating ile ilk sırada yer aldı. Diğer programlar sırasıyla HaberTürk’te yayınlanan Tarihin Arka Odası, Bugün TV’de yayınlanan Erkam Tufan’la Analiz ve TRT Haber’de yayınlanan Haber 14 programları oldu.

 

Kerem Bursin ve Yasemin Allen’in baş rollerini paylaştığı Kanal D yapımı Şeref Meselesi, 1 Şubat Pazar gününün en çok konuşulan yapımı oldu. 45,12 Somera Rating ile zirveyi bu Pazar’da kimseye bırakmadı.

Beyaz TV’de yayınlanan Ertem Şener’in sunduğu ve Ahmet Çakar, Sinan Engin, Rasim Ozan Kütahyalı ve Abdülkerim Durmaz’ın yorumcu olarak yer aldığı Beyaz Futbol, pazar gününü 14,16 Somera Rating ile ikinci sırada tamamladı.

TV8’in farklı programı Ütopya Panaroma, pazar akşamının en çok konuşulan üçüncü programı oldu.  6,36 Somera Rating alan program eleme gecesinin heyecanıyla seyirciyi ekranları başına topladı.

Tematik kanal yayınlarında ise Pazar akşamı zirveyi 4,83 Somera Rating ile Galatasaray – Bursaspor maçı yayınıyla Lig TV aldı.  Daha sonra sıralamada ise  HaberTürk’te yayınlanan Tarihin Arka Odası ve yine Lig TV’de yayınlanan Maraton programı yer aldı.

 

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.