Columbia, iş başvurusuna gelen adayları biraz terletiyor

Dış giyim markası Columbia “dayanıklılık yöneticisi” (director of toughness) arıyor. Yalnız bunu yaparken gerçek anlamda dayanıklılığınızı ölçüyor.

North reklam ajansının hazırladığı reklamda iş başvurusuna gelen adaylar ilk önce görüşme heyetinden geçiyor. Görüşme bittikten sonra heyet, adaylara işe alım müdürü ile de görüşmeleri gerektiğini bildiriyor. Gerçekten iş için uygun olanların geçici ve güç durumlardan korkmamaları gerektiğini düşünen müdür de onları 2.400 metre yükseklikteki dağda bekliyor.

Uzun ve zorlu bir tırmanışın ardında da “ofisinde” bekleyen müdür onları karşılıyor. İlk başta adaylar hakkında bilgi edinmek için sorular soran müdür, bir anda sertçe “Bu hangi yön?” “Reflekslerin nasıl?”(bunu sorduktan sonra da adayların üzerine kalem atıyor), “En büyük korkun ne, sorumluluk dışında?” gibi sorular sorup adayların kafasını karıştırıyor.

ABD’nin Oregon eyaletinin Timberline Lodge ve Hood dağlarında gerçekleşen bu görüşmenin haricinde Columbia, sınava dünyanın farklı yerlerinde devam etmeyi planlıyor. Tüm sınavları geçip işi kazanan kişilere de “doğa ananın sunduğu en sert koşullarda” markanın ürünlerini deneyebilecekleri dokuz aylık bir dünya turu sözü veriyor. 39.000 dolarlık bir bütçeyi ve yan yardımları da kapsayan bu turda her “yöneticinin” başından geçen tüm maceraları kayıt altına alıp sosyal medyada paylaşması gerekiyor.

2015 yılında Colombia, seçtiği iki dayanıklılık liderini Şili, Uganda ve Ekvador gibi ülkelerin de içinde bulunduğu altı aylık bir dünya turuna gönderdi. Yalnız onlar bu kadar sert bir iş görüşmesinden geçmedi.

Künye

Reklamveren: Columbia Sportswear
Pazarlama Kurulu Başkanı: Stu Redsun
PR & İletişim Yöneticisi: Scott Trepanier
Reklam Ajansı: North
CCO: Mark Ray
Yönetici Kreatif Direktör/SanatYönetmeni: Luke Perkins
Kreatif Direktör/Metin Yazarı: Aaron Robnett
Sanat Yönetmeni: Kaleen Anderson
Baş Yapımcı: Steve Rauner
Marka Yöneticileri: Kelly Quinn, Alex Gatewood, Derek Muller
Editör: Kelly Brickner Lyon
Yapım Şirketi: Big Block
Yönetmen: Josh + Vince
Baş Yapımcı: Geno Imbriale

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.