Çok bilgili emlak sitesi Zingat’a ziyaret

Bu ay ofis sayfaları için rotamızı 4. Levent’e çevirdik ve gayrimenkul pazarlama platformu Zingat’ın ferah ve aydınlık ofisini ziyaret ettik.

Tüketicilere gayrimenkul ile ilgili ihtiyaç duydukları bilgileri sunan ve onları profesyonellerle bir araya getiren Zingat’ın ofisine adım attığımızda dikkatimizi çeken ilk şey ortamın ferahlığı ve aydınlığı oldu. Serdar Çelik Architects’ten Buğra Güler’in imzasını taşıyan ofis mimarisi de özel olarak bu konseptte tasarlanmış.

Girişte bizi dev bir Zingat logosu karşılıyor. Logoyu yakından incelediğimizde ise güven, teknoloji, samimiyet, bakış açısı gibi çeşitli kelimeler görüyoruz. Ofiste yapılan şirket içi çalışan anketlerinde, çalışanlardan Zingat’ı birkaç kelime ile ifade etmeleri istenmiş. Ortaya çıkan sonuçlar da başta bahsettiğimiz Zingat logosunu oluşturmuş. Bu anlamda çalışanlarını dinleyen, onlara değer veren ve bunların geri dönüşlerini olumlu bir şekilde alan bir ofis kültüründen söz edebiliriz.

Zingat, 2015 yılından bu yana Bilek İş Merkezi’nin 2. ve 4. katlarında faaliyet gösteriyor. Şirkette satış, finans, İK, pazarlama, müşteri destek, teknoloji, data, iş geliştirme, data-satış gibi departmanlar bulunuyor. Bir katın tamamen Ar-Ge ekibine ayrıldığını gördüğümüzde Zingat’ın bu konuya verdiği önemi de bizatihi anlıyoruz. Ofiste toplamda 200 kişiye yakın insan çalışıyor, bu sayıya saha satış ekipleri de dahil. Çalışanlar oldukça genç, ortalama olarak 30 yaşındalar.

Son yıllarda yükselişe geçen esnek çalışma saatleri uygulaması ve 1 gün ofis dışı çalışma ritüeli Zingat’ta da mevcut. Çalışanlar çalışma saatlerini kendileri düzenleyebiliyorlar. Sabah saat 08.00-10.00 arasında gelip 9 saatlik mesainin ardından 17.00-19.00 saatleri arasında ofisten çıkabiliyorlar.

Zingat ofisinin en belirgin ve öne çıkan özelliklerinden biri de açık ofis olması, makam odaları yok. Yöneticiler de çalışanlarla birlikte çalışıyor, hiyerarşik bir düzen bulunmuyor. Takım çalışması şirket kültüründe çok önemli bir yer kaplıyor.

Ofiste çalışanların dinlenebileceği odalar ve masa tenisi, langırt, PlayStation gibi aktiviteler mevcut. Bunlar dışında şirkette düzenli olarak etkinlikler de düzenleniyor. 23 Nisan’da çocukları olan çalışanlar için şenlik düzenlenmesi, ofiste düzenli olarak kahvaltı verilmesi, bu kahvaltıların belirli zamanlarda birlikte yapılması, cuma günleri happy hour düzenlenmesi gibi çalışanların sosyalleşebildikleri faaliyetler var. Bunlar dışında aktif olarak faaliyet gösteren bir müzik kulübü de mevcut.

Her departmanın motivasyon bütçesi bulunuyor ve ekip üyeleri her ay bu bütçeyi kullanarak birlikte sinema, konser gibi çeşitli etkinliklere gidiyorlar. Ziyaretimiz esnasında Erikli’ye bir kamp hazırlığında olduklarını da imrenerek öğrendik. 🙂

 

“Çok bilgili emlak sitesi Zingat’a ziyaret” yazısı ilk kez Campaign Türkiye’nin 79. sayısında yayımlandı.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.