CoFuture Söyleşi: Demet İkiler & Murat Özyeğin

CoFuture İnovasyon Festivali tüm hızıyla devam ediyor. Özgür Demirtaş’ın ardından sahneye FINA & FIBA Holding Yönetim Kurulu Üyesi Murat Özyeğin ve WPP Türkiye Ülke Müdürü Demet İkiler çıktı.

Demet İkiler’in Murat Özyeğin’le gerçekleştirdiği söyleşiden öne çıkan notlar ise şu şekilde:

Murat Özyeğin: 

“Girişimcilik hikayem aslında bir girişimcinin oğlu olmamla başladı. İşiyle yaşayan bir insanın oğluyum. Hem iş hem de sosyal anlamda bir girişimcinin oğlu olmak büyük bir avantaj getirdi tabii ki.”

“Neyi daha iyi yapabiliriz, nasıl daha iyi yapabiliriz veya neyi yapmamak gerek diye sürekli sorgulamak lazım.”

“Başlangıçta girişimcilik dediğimizde mentorlük nedir bilinmiyordu, kimsenin olaydan haberi yoktu. Bir girişimciye dokunduğunuz noktada, onun başarısı için mentörlük yaptığınızda o girişimci başarılı olup seri girişimciye dönüşüyor ve parasını kazandıktan sonra o parayı kenara koymuyor. O da başka birine melek yatırımcı oluyor. Yani girişimcilere destek olmak muazzam bir çarpan etkisine sahip.”

“Kurum içi girişimciliği gerçekten benimsemiş 8 şirket, kendi içlerinde yürüttükleri değişim projelerini ve kurumsal dönüşüm projelerinin detaylarını TÜSİAD üyelerine anlattılar. Böylece TÜSİAD içinde bu konunun sahiplenilmesini sağladık. Anadolu’ya gittik ve bu 8 şirketin hikayelerini anlattık ve değişimin olabildiğini Türkiye’nin her köşesine yaymak istiyoruz.”

“Bence Türkiye’nin en büyük itici gücü değişime açıklık ve merak faktörü olması.”

Demet İkiler:

“Türkiye’de yaratılan birtakım hizmet modelleri artık yurtdışında da değer görmeye başladı. Bugünün ortamında herkes kendini yeniden tanımlamaya çalışıyor ve karşımıza şirket içi girişimcilik kavramı çıkıyor.”

“Türkiye, çok zengin ve inovatif kültürün desteklenmesiyle dönüşümü destekleyici kodlara sahip bir ülke.”

“Şirket kültürü, bugün başarılı olmanın en büyük belirleyicilerinden biri.”

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.