Coca Cola’dan gerçek zamanlı animasyon sürprizi

5 Şubat’ta gerçekleşecek olan Amerikan Futbol Ligi Final Karşılaşmaları’nda  (Superbowl) Coca Cola markasıyla özdeşleşen kutup ayıları, hem televizyon reklamlarında hem de online mecrada yer alacak. New England Patriots ve New York Giants arasındaki karşılaşmayı gerçek zamanlı olarak izleyecek olan kutup ayıları farklı takımları destekleyecek ve onlar için tezahürat yapacak. Animasyoncular tarafından hareketleri sanal ortamda kontrol edilecek olan kutup ayılarının Pepsi reklamları çıktığında ne tepki vereceği merakla bekleniyor.

Anime maskotlar maçın gidişatına göre Coca Cola’nın resmi Facebook sayfasından statülerini güncelleyecek, Twitter hesabından tweet atacak. Coca Cola’da kreatif departmandan sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Pio Schunker seyircilerden maç boyunca kutup ayılarını izlemeleri gibi bir beklentileri olmadığını söyleyerek yalnızca akıllarda iz bırakmak istediklerini ifade etti. Yine de maç süresince yapılan paylaşımların sayısı ve tıklama oranları hesaplanacak.

Hem televizyonu hem de dijital mecrayı kullanma açısından entegre bir yapıya sahip olan kampanyanın yaratıcısı Wieden+Kennedy ajansı. Kutup ayılarının animasyonu ise teknoloji firmaları Framestore ve Animal Logic ile dijital ajans 360i’nin katkılarıyla hazırlandı.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.