Coca-Cola’da üst düzey atama

Aylin Kosova Bilgin Latin Amerika Grubu Pazarlama Dönüşüm Direktörü görevine atandı. Görevine 1 Eylül 2019 tarihinde başlayacak.

Aylin Kosova Bilgin’in atanması, Coca-Cola’nın stratejisinin bir örneği;  yetenekleri ihraç ya da ithal etmek farklı bakış açılarını yakalamanın, en iyi uygulamaları geliştirmenin, hızlı ve etkin bir yolu. Coca-cola öğrenmeye ve gelişmeye devam etmenin yolu olarak bu stratejiyi benimsemiş.

Aylin Kosova Bilgin için Coca-cola: “Reklamveren tarafıyla, kreatif tarafıyla başarılı marka oluşturma konusunda 23 yılı aşkın deneyimi bulunuyor. Latin Amerika Grubu genelinde stratejik pazarlama yönümüzün, operasyonumuzun ve kabiliyetimizin dönüşümüne öncülük etmek için eşsiz bir nitelik taşıyor. Ayrıca, grubumuzun Büyüme Ofisi ile irtibat kurduğu kilit bir görev üstlenecek.” diyor.

Aylin Kosova Bilgin, kariyerine Ogilvy & Mather Istanbul’da Account Manager olarak başladı. Kısa bir süre sonra Stratejik Planlama Bölümünü yeniden yapılandırma fırsatını yakaladı. 2001 yılında Coca-Cola Türkiye’ye dahil oldu ve burada 10 yıl görev yaptı. Artan rol ve sorumluluklar üstlendi. Son olarak görevi: Avrasya Afrika Grup Reklam Müdürlüğüydü. Bu görevde, 3 kıtaya yayılmış 90 ülke ile çalıştı. Coca-cola Küresel Pazarlama Üniversitesi’nde Pazarlama İletişimi Eğitmeni olarak görev aldı. Temmuz 2011’de “Yummy Cupcakes Türkiye” markasını kurarak hayal ettiği girişimi gerçekleştirdi. Böylece, başarılı bir çalışma hayatının ardından uluslararası marka sahipliğine yükseldi.

2016 yılında, Coca-Cola’ya tekrar dahil oldu ve burada TCCA BU IMC Direktörlüğü görevini üstlendi. Aylin Kosova Bilgin yeni görevinde, büyüme fırsatlarını yakalama niyetiyle yüksek performanslı IMC organizasyonunu yeniden oluşturdu. Bu rolde, güçlü liderliği, ilham verici yaratıcılığı ve sistemdeki işbirliğiyle TCCA’nın dönüşümünde etkili oldu.

Ocak 2019’dan bu yana, Coca-Cola topluluğunun büyümesine olan tutkusu ile TCCA BU’yu Global Pazarlama Yetenekleri Topluluğunda temsil etme sorumluluğunu üstlendi ve şirketimizin, çalışanlarımızın uzun vadeli ve tutarlı gelişim, kariyer planlamasını sürdürme vizyonuna katkıda bulundu küresel ölçekte.

Coca-Cola, “Aylin Kosova Bilgin, yenilikçi ve girişimci bir zihniyet ile stratejik bir düşünür. LAG’daki pazarlama dönüşüm gündeminin oluşturulmasında ve işletilmesinde, 10 kat daha fazla büyümenin sağlanmasında çok değerli olacağına inanıyoruz.” diyor.

 

 

 

 

 

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.