Coca Cola Times Meydanı’ndan “sosyal mesafenin” önemini vurguluyor

Dünya devi, COVID-19’un olumsuz etkisi altında insanlara sosyal bir mesaj vermek için New York’taki Times Square’de ikonik ilan panolarından birini kullanarak insanlara: “Ayrı kalmak, birleşmenin en iyi yoludur.” diyor. 

Manhattan’ın kalbine yürüyen insanlar, Coca Cola’nın mesajını harfler arasında genişletilmiş boşluklarla dev ekrenda görecekler. Çalışma Arjantin Mercado McCann ile ortaklaşa oluşturuldu.

Marka, koronavirüsün patlak vermesinden bu yana operasyonlarında bir takım değişikliklere gitti. Geçen hafta şirket, ek temizlik ve sanitasyon rutinlerini içeren adımları iyileştirdi. Bunun yanında ziyaretçilerin tesislerine girişlerini kısıtlayarak, vardiya sistemlerinde de etkileşimi en aza indirecek değişikliklere gitti. Marka, personelinin ve müşterilerinin güvenliğini korumak için bir çok önleme başvurduğunu açıkladı.

Açıklamada şunlar da yer alıyor: “Coca-Cola Company, büyük toplantıları azaltma ve sosyal mesafeyi artırma önerileri doğrultusunda ofis merkezli çalışanların çoğunun uzaktan çalışmasını istedi. Buna, şirketin Atlanta’daki genel merkezinde çalışanlar da dahil. Şirket, 13 Nisan’da Atlanta’da normal faaliyetlerine dönmeyi planlıyor, ancak planlarını yeniden değerlendirmeye devam edecek.

Bu arada, Coca Cola’nın hayırsever kolu olan Coca-Cola Vakfı, Çin, İtalya, ABD ve Kanada’daki yardım çabalarını desteklemeye katkıda bulundu. Vakıf, dünyadaki diğer toplulukları destekleyerek şimdiye kadar toplam 20,5 milyon dolar bağışta bulundu.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.