Coca-Cola, shopper çalışmaları için 4129Grey’i seçti

Coca-Cola İçecek Gazlı Kategori, 2016 yılında gerçekleştireceği shopper çalışmaları için 4129Grey’i seçti. 4129Grey’in geçtiğimiz aylarda online ve offline güçlerini birleştirerek sektöre canlılık getiren işlere imza atmasının Coca-Cola İçecek’in bu kararı almasında en önemli etken olduğu belirtildi.

Tüketici davranışlarına odaklı kampanyalarda sadece satış noktasında kalmayarak alışveriş öncesi ve sonrası kurguları da planlayan ve uygulayan 4129Grey, tecrübelerini yeni müşterileri için kullanma konusunda da oldukça iddialı olduğunu belirtiyor.

Konu ile ilgili açıklama yapan 4129Grey CEO’su Alemşah Öztürk, “Dijitalleşen dünyada e-ticaret’in etkisinin artmasıyla birlikte alışverişçi kavramı, marketlerden çıkıp cep telefonları ve bilgisayarlara geliyor. 24 pazarda aktif olan ve birçok global markaya hizmet veren Grey Shopper’ın uluslararası tecrübesini ve birikimlerini de Coca-Cola İçecek gibi dünyanın en büyük markalarından biri için kullanacak olmak tüm ekip için son derece heyecan verici. Global know-how ve yerel tecrübenin karışımı ile 2016 yılında shopper marketing alanında çok önemli işlere beraber imza atacağımıza inanıyorum” dedi.

Coca-Cola İçecek’in önümüzdeki yıl shopper çalışmaları için kendilerini seçmesinin önemine dikkat çeken 4129Grey Shopper Marketing Direktörü Cengiz Gözeger ise konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Geleneksel, modern ve yerinde tüketim kanallarında, farklı tüketim okazyonlarında farklı alışverişçi davranışları sergileyen kitle için birbirinden farklı çözümler üretilmesi gereken bir dönemde yaşıyoruz. Tüketicilerin önemli bir bölümü alışveriş öncesi ve alışveriş esnasında interneti ve özellikle mobili kullanıyor. Satın alım sonrası da markayla etkileşim devam ediyor, bu yüzden de alışveriş süreci sadece satın alım anıyla kısıtlı değil. Bizim konuyu ele alış biçimimiz, yatkınlığımız ve tecrübemizin, seçilmemizde büyük rol oynadığını düşünüyorum.”

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.