Site icon Campaign Türkiye

Coca-Cola markası Peace Tea #ChoosePeace hareketini başlattı

Coca-Cola markası Peace Tea “kültürel hareket” ajansı StrawberryFrog ile başlattığı #ChoosePeace hareketinde rastgele iyilik eylemleri ile hayırseverlik için para topluyor.

Marka, #ChoosePeace mottosu ile Y ve Z kuşaklarının favori soğuk çay markası olmayı amaçlıyor. Facebook ve Instagram’da bir grup influencer ile çalışarak, Peace Tea’nin rastgele iyilik eylemleri artırmayı ve sıradanın ötesine çıkarmayı hedefliyor.

Kampanya için San Francisco merkezli bir araştırma şirketi olan Survata’dan ilham alındı. Survata, 17 ila 24 yaş arasındaki katılımcıların % 75’inin son üç ay içinde rastgele bir iyilik eylemi gerçekleştirdiğini ortaya çıkardı. Şirkete göre, bu rastgele davranışların alıcılarının % 83’ü, başkalarına da aynısını yapmak için ilham aldı. Survata söz konusu araştırmayı Mayıs 2018’de 13 ile 24 yaş arasında katılımcılarla 4.501 görüşme yaparak gerçekleştirdi.

Kampanyayla ilgili konuşan StrawberryFrog’un CEO’su Scott Goodson, “StrawberryFrog sadece, markalar için hareketleri ateşler. Biz reklam ajansı değiliz, biz hareket üreticilerinin özel bir ordusuyuz. Peace Tea de gerçek bir harekettir ve biz de onun bir parçası olmaktan dolayı heyecanlıyız” dedi.

Peace Tea her bir gönderide RandomActs.org’a 1 $, Facebook gönderisini paylaşan ve Instagram yayınlarına yorum yapanlar adına da 2 dolarlık bir bağışta bulunacak.

#ChoosePeace kampanyası, 75.000 ABD doları hedefine ulaştığında ya da 31 Ağustos’ta resmi olarak sona erecek.

 

Exit mobile version