artwork

Coca-Cola Dünya Kupası heyecanını alevlendiriyor

5 ay önce

0

Coca-Cola, 20 Kasım’da Katar’da başlayacak turnuvadan 3 ay önce, futbolseverlerin Dünya Kupası heyecanını doruğa çıkaracak 60 saniyelik bir reklam yayınladı.

“İnanmak sihirdir”, zafere giden yolculuğu hayal eden bir futbol taraftarı olmanın nasıl bir his olduğunu gözler önüne seriyor. Bir kız, bir şişe Coca-Cola alıyor, sokağa çıkıyor ve içeceğinden bir yudum alıyor. Yukarı baktığında ise kırmızı bir duman bulutu görüyor, tek bir konfeti eline düşüyor ve uzaktan hafif bir tezahürat duyuluyor. Ardından, takımının turnuvayı kazanmasının nasıl hissettireceğini hayal ederken sokak, takımlarının zaferini kutlayan insanlarla doluyor. İçkisinden son bir yudum aldığında, gerçek dünyaya geri dönüyor ve evine koşmaya başlıyor.

Film; futbol taraftarlarının bağlılıklarını ve takımlarına verdikleri sözleri anlatan “Tattoo”, “Shave” ve “Run” adlı 30 saniyelik üç dijital reklamla destekleniyor. Turnuva yaklaştıkça Coca-Cola, taraftarların batıl inançlarını öne çıkaran daha fazla dijital filmin yanı sıra takım renklerine ve paylaşılan vaatlere odaklanacak yeni ambalajlar çıkarmayı planlıyor.

Coca-Cola’nın her zaman gerçekleştirdiği Dünya Kupası turu, ilk kez 32 eleme ülkesinin hepsini ziyaret edecek.

FIFA Chief Business Officer Romy Gai şunları söyledi: “Uzun süredir devam eden değerli bir FIFA ortağı olarak Coca-Cola, dünya çapında FIFA Dünya Kupası taraftar deneyimini geliştirmede ve futbolu gerçekten küresel hale getirmede hayati bir rol oynuyor.”

Coca-Cola’nın 1974’ten beri FIFA ile ilişkisi var ve 1978’den beri Dünya Kupası’nın sponsoru.

Kampanya, 2021 Eylül ayında BETC London tarafından iki dakikalık oyun odaklı bir filmle başlatılan “Real magic” marka platformu üzerine inşa edildi.

 

Çeviri ve Uyarlama: Necla Eylül Durukan
Kaynak: Campaign UK

Senin için
Tümünü göster
Alzheimer sadece hafızadaki bozukluklardır

Alzheimer Forschung Initiative, alzheimer rahatsızlığıyla ilgili daha anlaşılır bir çerçeve...

iPhone’un çekim kalitesi Hintli film yönetmenini etkiledi

Apple, Hindistan’da yaratılan ilk “iPhone’la çekilen”, 30 dakikalık Bollywood tarzı...

Purina, Felix ve Robbie Williams’ı bir araya getirdi

Purina’nın heyecanlı kedisi Felix ve Robbie Williams’ı bir araya getiren proje kapsamında ünlü...