Citroën’in yeni reklamını Facebook kullanıcıları yaratacak

Citroën, yeni C3 modelinin tanıtımı için hazırlanacak TV reklamı için Facebook kullanıcılarını uygulamanın Live özelliğini kullanarak reklam filmine katkıda bulunmaya davet ediyor.

Kullanıcılar, 7 ve 14 Eylül tarihlerinde markanın Facebook sayfasından, otomobilin kullanımını ve özelliklerini en iyi yansıttığını düşündükleri sahneyi seçerek bu davete karşılık verebilecekler. Bu seçenekler arasında sörf tahtasını C3’e yükleyen bir sörfçü, sunroof’tan içeri atlayan bir dublör ve aile sahneleri gibi sahneler olacak.

Sosyal ağlarda ilerleyen ve Citroën’in “Inspired by You” sloganının somut bir örneği olan kampanya İngiltere, Fransa, Almanya, İtalya ve İspanya’da geçerli olacak. Kampanyanın yaratıcısı ise, Citroën’in eski reklam ajansı Les Gaulois.

Her bir oylamada, kullanıcılar iki seçenek arasından beğendikleri olay örgüsünü seçecekler. 7 Eylül’de yapılan ve kullanıcılara 8 sahne içinden 4’ünü seçme imkanı veren oylama ile filmin ilk bölümü belirlenecek. İkinci bölüm için oylama ise yine aynı sistemle 14 Eylül’de yapılacak. 16 videodan oluşan video havuzu içinden kazanan 8 video, her ülkenin seçimine göre farklı olacak şekilde kurgulanacak. Sonrasında tüm katılımcılar, Citroën’in Facebook sayfası üzerinden reklamın prömiyerine davet edilecek.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.