Cheerios’un tartışma yaratan ailesi geri döndü

Cheerios 2014 Super Bowl reklamını Çarşamba günü yayınladı. Reklamın kahramanları yine markanın geçtiğimiz yıl çok konuşulan “Just Checking” reklamının siyahi babası, beyaz annesi ve melez kız çocuğu…

Bu aile, geçtiğimiz Mayıs ayında YouTube üzerinden reklam videosunun altına yazılan aşırı derecede ırkçı yorumların ardından ünlü olmuştu. Marka bu yorumların hepsini içeriği ve fazlalığı yüzünden kaldırmak ve videoyu yorumlara kapatmak zorunda kalmıştı. Ardından da bu inanılmaz tepkiyi, reklamı çocuklara yorumlattığı bir videoyla kınamıştı. Bu videoları buradan izleyebilirsiniz.

Kahvaltılık gevrek markası şimdi bu çok konuşulan aileyi Super Bowl reklamı için yeniden kullanıyor, üstelik olan bitene hiçbir gönderme yapmadan, oldukça doğal bir şekilde. Böylece tüm o olumsuz yorumların aksine bu ailenin de diğer tüm aileler gibi olduğu mesajını veriyor.

İlki gibi 30 saniye süren spotta anne ve babanın çocuklarına Cheerios taneleriyle bir şey açıklamaya çalıştığı görülüyor. İki taneyi masaya koyan baba bunların anneyi ve babayı temsil ettiğini söylüyor ve çocuk da bir üçüncüsünü ekleyerek “Bu da ben” diyor.

Bu noktada ailenin “farklı olmak” temasıyla ilgili çocuklarına bir konuşma yapacağı ve olan bitene bir cevap vereceği gibi bir izlenim uyanabiliyor ama tam tersine, anne ve babanın tek yapmaya çalıştığı şey çocuklarına bir kardeş geleceğini açıklamaya çalışmak. Her ailede olan veya olabilecek sıradan bir konu ve tam da bu yüzden mükemmel bir cevap niteliğinde.

Reklam ajansı: Saatchi Saatchi, New York

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.