artwork

CES 2016: Samsung’un akıllı kemerinden LG’nin katlanabilir ekranına

8 sene önce

0

Consumer Electronic Show (CES) yoğun bir gündemin ardından hafta sonu sona erdi. Birçok marka ilginç ürünlerini görücüye çıkararak dikkat çekme yarışına girdi. İşte CES 2016’da öne çıkan bazı teknolojik atılımlar:

 

LG Display, video oynatırken kağıt tomarı gibi yuvarlanabilen 18-inch OLED ekranı yarattı. Bu yeni teknoloji LG Display’in CES kabininde gösterildi. Yaygınlaşması durumunda bu teknolojik adımın pazarlamacılar için yeni ekran yaratacağına kuşku yok.

0.18 mm inceliğinde olan ekranın sahip olduğu teknoloji, gazete ve dergilerin dijital basından faydalanmayı ümit ederken, portatif televizyon ve video oynatıcıların dallanıp budaklanmasına yol açacak. Bununla beraber, ürün henüz çok deneme aşamasında ve pazara girmesi muhtemelen yıllar alacak.

Google, Project Tango teknolojisi için ilk tüketici mobil cihazını ortaya çıkardı. Project Tango ile akıllı telefonlar çevresini 3 boyutlu olarak algılama ve haritalama becerisine sahip oluyorlar. Bu sayede mobil cihazların yer ve hareket algısı insanların sahip olduğu ölçeğe çıkabilecek. Teknoloji on binlerce permütasyona sahip. Mesela kullanıcılar satın almak istedikleri arabanın sanal bir modelini izleyebiliyor ve sanki araba gerçekten kendilerininmiş gibi oturarak sanal tur atabiliyorlar.

Google and Lenovo bahsedilen teknolojinin bu yaz satın alınabileceğini söylediler.

Samsung CES’te oldukça verimli bir performans gösterdi.

Marka, sağlık hizmeti için kullanılan, hazırladığı akıllı kemerle kullanıcıların bedenini ve günlük yeme alışkanlıklarını ölçerek kendi bel ölçülerini yönetmelerine olanak veriyor.

Bu kit de gösteriyor ki, Samsung Apple’ın ar-ge çalışmalarından daha çok konuşulacak bir iş ortaya koymuş.

 

 

Senin için
Tümünü göster
IWC ve Lewis Hamilton, Tourbillon İçin İş Birliği Yapıyor

IWC ve Lewis Hamilton, Formula 1 Yarışlarından Esinlenen Bir Tourbillon...

Snapchat AR Kurumsal bölümünü kapatıyor

Snapchat, reklamverenlere AR araçları sağlama sözü vererek AR Kurumsal bölümünü...

Uber Eats’ten spor belgesel serisine özel “tadım menüsü”

Mother tarafından oluşturulan kampanyada, Man v Food sunucusu Adam Richman...