CES 2015’e pazarlamacı akını!

Geek’lerin Cannes’ı olarak bilinen CES‘e (Consumer Electronics Show), pazarlamacıların akın ettiği ortaya çıktı. CES 2015, yine birçok network, ajans ve reklamcıyı kendine çekerken, 2013’ten 2014’e yüzde 9’luk bir artış yaşandığı açıklandı. Geçen yıl 5.315 reklamcının ve pazarlama profesyonelinin katıldığı etkinlikte 2014 toplam 447 CMO yer aldı. Geçen yıl baş konuşmacı olarak katılan Yahoo CEO’su Marissa Mayer, konuşmasında ağırlıklı olarak reklam ve pazarlamaya değinmişti.

Bu yıl da birçok ajansın ve network’ün dahil olduğu CES’te ortaklıkların ve kampanyaların açıklanması beklenirken, tanılmasına kesin gözüyle bakılan teknolojik atılımlar şu şekilde sıralanıyor; 8K TV’ler, taşınabilir oyunlar, artırılmış gerçeklik, dronelar, giyilebilir teknoloji, robotik ve 3-D yazıcılar. Bu yıl da başta Starcom Mediavest, Omnicom Media Group, TBWA gibi network ve ajanslar yer alırken, Omnicom Digital CEO’su Jonathan Nelson, “Cannes’dan 6 ay önce olması çok önemli. Bu etkinlik bütün yılın gündemini belirliyor” ifadesini kullandı. En son Havas ve Universal Music bir ortaklığı duyurmuştu etkinlikte.

Bu yıl CES’te ilk defa pazarlama, reklam ve teknoloji sektörlerinin önde gelen isimlerinin toplanacağı bir alan da mevcut: C-Space. MeidaLink tarafından organize edilen bölüm, CES’in dönüştüğünün ilk büyük adımı olarak görülebilir. LinkedIn‘in pazarlama ürünleri müdürü Russel Glass, “CES’in zamanlaması hem ajans ortaklarımızla hem de müşterilerimizle yeni yıla başlamak için harika bir yer” ifadesini kullandı.

 

CES2015’ten en son haberler ve gelişmeler için Campaign Türkiye’yi takip edin.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.