Centilmenler olmasaydı kadınlar nasıl olurdu?

İlgi çekmenin yollarından biri hiç kuşkusuz cinsiyetçi bir reklam filmiyle izleyenlerin karşısına çıkmak. Erkek modasıyla ilgili Fransız web sitesi Parisian Gentleman da, ilk reklam filminde bu yoldan gitmeyi tercih etti ve herkesi şaşırtmayı başardı.

Reklam filmi, “erkeklerin olmadığı bir dünya” yaratarak kadınların böyle bir dünyada tüm zerafetlerini kaybedeceği ve uygarlaşmamış vahşi yaratıklar gibi davranacakları mesajını veriyor.

Ama Parisian Gentleman’a göre niyetleri hiç de kötü değil! Hatta site, Milano’dan DLV BBDO tarafından hazırlanan filmin, markanın “mizah, cesaret ve canlılık” gibi özelliklerini yansıttığını iddia ediyor.

Ama izleyiciler için filmin tam olarak ne demek istediğini anlamak güç; erkeklerin var olmadığı – ya da var oldukları ama centilmen olmadıkları – bu dünyada kadınları kadın yapan tüm özellikler kayıp mı oluyor? (Yani gerçek hayatta kadınların zerafeti ve getirdikleri medeniyet tamamen erkekler için mi?) yoksa zerafet olmayınca herkes kaba adamlara mı dönüşüyor? Filmin sonunda yer alan “Centilmenlerin olmadığı bir dünya leydilerin de olmadığı bir dünyadır” cümlesinden niyetlerinin gerçekten kötü olmadığı konusunda hemfikir olabiliriz belki.

Markanın bu sansasyonel, ilk reklam filmini aşağıda bulabilirsiniz yalnız videonun, içerdiği minik çaptaki çıplaklıktan ötürü işte izlemeye uygun olmadığını (NSFW) belirtelim.

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.