Cem Batu sektöre dönüş yaparak REDANDGREY’e ortak oldu

Cem Batu, REDANDGREY’e ortak oldu. Bununla birlikte, REDANDGREY de dahil olma üzere Peak Group bünyesinde yer alan farklı disiplinlerdeki tüm ajansların Chief Creative Officer’i (CCO) olarak atandı.

Kreatif işlerin, yaklaşım ve süreçlerin sorumluluğu yanında, Türkiye’den çıkan ilk global ajans networkü olma vizyonumuz doğrultusunda, yönetim kurulunda da yer alarak önemli bir görev üstlenecek. 2,5 yılını Amerika’da ‘gimme a break’ mottosu ile kendini geliştirmeye adayan Cem Batu sektöre geri döndü.

Ajans Başkanı Furkan Reis şunları söyledi: REDANDGREY’in kreatif ve analitik dünyayı birleştirme hedefini, Cem Batu ile birlikte yepyeni bir seviyeye taşıyoruz. Kreatif, entegre/bütünleşik iletişim, strateji ve teknoloji alanlarında tam hizmet ajansı olarak hizmet verirken performans pazarlaması, medya satın alma, arama motoru optimizasyonu, veri analitiği ve dönüşüm optimizasyonu hizmetleri veren Sempeak ile beraber oluşturduğumuz Peak Grup şirketlerini de Cem Batu’nun kreatif liderliği altında birleştiriyoruz. Amacımız; makine zekasıyla yaratıcılığı efektif şekilde entegre ederek markaları tüketicileriyle doğru zamanda, doğru ekranda/platformda, doğru içerikle; anlamlı ve aksiyon alınabilir şekilde buluşturmak. Bizi çok heyecanlandıran bu yaklaşıma kısaca“engineered creativity” diyoruz. Yaklaşımımızın tüm DNA’mıza işlemesi için de logomuzdan marka kimliğimize, iş yapış süreçlerimizden kullandığımız araçlara kadar her şeyi yeniledik. Kişisel olarak ise; yaptığım işi bir üst noktaya taşımak için hem kreatif dünyayı ve markalaşma
yolculuğunu çok iyi bilen, hem de aklını mühendis gibi çalıştırabilen bir yol arkadaşına ihtiyacım olduğunu
hissediyordum. Cem’in tecrübesi ve farklı bakış açısı beni hep etkilerdi. “Neden olmasın?” dedim ve
birlikte neler yapabileceğimiz konusunda O’nu ikna etmeye karar verdim. Şu an aynı vizyona aynı
noktadan bakabildiğimiz için çok mutluyum. Kuluçka zamanımızda, Amerika’da; ne yaparız, nasıl ederiz,
neleri değiştirip neleri yenileyebiliriz, diye nice uykusuz gecelerimiz oldu. Sonunda bu noktada ve birlikte
olmak harika, gerçekten çok heyecanlıyız.

Cem Batu da şunları söyledi: Her şey çok güzel olacak! Mevcut ve potansiyel müşterilerimizle birlikte, “engineered creativity” vizyonumuzun yaratıcı ve geri dönüşü yüksek işlere dönüştüğünü görmek için sabırsızlanıyorum. İş ki, Furkan ile planladığımız gibi bu başarıları, tüm ekip arkadaşlarımızla birlikte elimizden gelenin en iyisini ortaya koyarak birçok farklı ülkeye de taşıyabilelim. Neden olmasın?

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.