Çek, tıkla, satın al

Alışveriş deneyimini mecra bağımsız yeniden şekillendirmeyi amaçlayan İstanbul doğumlu girişim ScreenShop, “Çek, tıkla, satın al” sloganıyla tüketicilerle iOS ve Android uygulamalarıyla buluşuyor.

ScreenShop başlangıçta, Instagram’ın yapısından dolayı markaların reklam haricinde e-ticaret sitelerine yönlendirme yapma arayışına inovatif bir çözüm sunma amacıyla kurgulandı. Daha önce Instagram postları içerisinde aktif link olmaması sorununa web tabanlı çözüm bulan platformlarda satışa dönüş oranının 10 binde 2 seviyesinde kalması ScreenShop ekibini mobil odaklı bir çözüme yönelmeye teşvik etti.

11 aylık bir AR-GE çalışmasıyla hayata geçen ScreenShop, beğendiğiniz ürünlerin ekran görüntüsünü çekip tek tık ile markanın e-ticaret sitesinden ürünü bulmanızı ve satın almanızı sağlıyor.

ScreenShop uygulamasıyla beğendiğiniz ürünleri başta Instagram olmak üzere bulunduğunuz sosyal ağ üzerinden ekran görüntülerini çekerek favorilerinize alabiliyor ve online satış linklerine anında ulaşabiliyorsunuz.

Kamera özelliğiyle mecra bağımsız alışveriş deneyimi

ScreenShop üzerinden eşleşen ürünler size anlık bildirimle, e-posta yoluyla haber veriliyor ve uygulama içerisinde favori ürünleriniz arasında yer alıyor. ScreenShop aynı zamanda henüz online satışı olmayan ürünler satışa sunulduğunda veya indirime girdiğinde de size anlık bildirim ve e- posta aracılığıyla haber veriyor.

ScreenShop, ayrıca uygulama içerisinde yer alan kamera özelliğiyle de fiziksel ortamda dergi, poster, ürün kutusu gibi materyaller üzerinden de ürün hakkında detaylı bilgi ya da satış linkine ulaştırıyor.

Sosyal Influencer’lar için alışveriş odaklı bir sosyal ağ

ScreenShop, dijital influencer’ları uygulama içerisinde ScreenStars bölümünde konumlandırarak, marka işbirliklerinde ölçülebilir ve satışa dönük kampanya yapabilmesine olanak sağlıyor.

Screenshop’ın lansman döneminde Koton, Mudo, Honda, Ayakkabı Dünyası, Shopigo, Cinemaximum gibi farklı segmentlerden 15 marka uygulama içerisinde yer alıyor.

Kurucuları arasında Furkan Ençkü, Muhammed Yeşilyurt ve Eda Elif Özbek bulunan ScreenShop’ta ayrıca Mayıs ayında Semanticum.com hisselerini Doğuş Grubu’na satan Devrim Altaylı da kuruluş aşamasında yatırımcı olarak yer alıyor.

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.