Canon renk körlüğünü vurguluyor

Canon, çocuklarda renk körlüğünün erken teşhisine yardımcı olmak için MegaTank yazıcısını alışılmadık bir şekilde tanıttı.

Reklam filminde, öğretmeninin renk körlüğü testi yaptığında renk körü olduğunu keşfeden graffiti sanatçısı Marcio Reis tanıtılıyor. Marcio Reis, çocukluğunda arkadaşları tarafından hangi rengin doğru olduğunu bilmediği veya bir resmi yanlış renkle boyadığı için aşağılandığını ifade ediyor. Reklam filminde yer alan Renk Görme Uzmanı Maristela Stoianov: ”Renk körlüğü, renkli görmenin değişmesidir. Çoğu zaman kişi bundan muzdarip olduğunu bile farkında olmuyor. Yetişkinlik döneminde keşfediyor.” derken çocuklarda erken teşhisin önemini vurguluyor.

“ABC ColorBlind Book”, 1917’de kırmızı-yeşil renk algı değişikliklerini ölçmek için geliştirilen Ishihara Testine dayanmaktadır. Canon’un sanat yönetmenleri tarafından geliştirilen versiyon, daha modern ve eğlenceli kullanım sağlarken akıllı telefon uygulaması indirilerek kullanılabiliyor. Canon’un Brezilya Tüketici Pazarlama Müdürü Tânia Abe: “Bu test, çocuklardaki sorunu eğlenceli bir şekilde tespit etmeye yardımcı olabilir.” diyor. Uygulamadaki her sayfa yazıcı tarafından baskı alınabilirken, MegaTank yazıcısının incelikli özelliği sayesinde daha ayrıntılı baskı almak mümkün oluyor.

Canon yeni kampanyası için İstanbul’a adrenalin getirdi.

Künye

Reklamveren: Canon

Reklam ajansı: Dentsu Brazil

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.