Cannes’da İlaç, Sağlık ve Wellness kategorisinde kazananlar

Cannes Lions Sağlık ödülleri, İlaç ve Sağlık & Wellness kategorilerinde kazananları açıkladı.

Bu yılki Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali, daha az ilaç ve sağlıkla ilgili başvuruyu kabul etti. Dereceye giren işler, sağlık ve teknoloji, ürün yeniliği ve ayrıca ırksal eşitsizlikleri ele alma ihtiyacı arasında bir etkileşim olduğunu gösterdi.

Pharma Lions kazananlar arasında Grand Prix, Dell ve Intel ile yaptığı çalışmalardan dolayı VMLY&R NY’a gitti (kas erimesi durumu motor nöron hastalığına (MND) sahip kişilere yönelik oluşturulmuş bir kitap olan I Will Always Be Me ile ödül aldı).

Jüri, Pharma Lions’a yapılan toplam 298 başvurudan ikisine Altın, dördüne Gümüş ve dördüne Bronz Lion verdi. ABD ajansları 11 ilaç ödülünden dokuzunu aldı. ABD merkezli ajans Area 23, görme engellilere sesi görselleştirmeyi öğreten bir uygulama olan Eyedar için Altın kazandı.

Gümüş kazananlar arasında tıbbi cihaz firması Abbott adına Anomaly NY’un yaptığı “Now You Know” da vardı. VMLY&R NY, ürün inovasyonunda I Will Always Be Me ile Bronz kazandı.

McCann Health NJ tarafından Evofem’in vajinal kontraseptif jeli Phexxi için hazırlanmış bir kampanya olan House Rules, Gümüş ve Bronz kazandı.

Sağlık & wellness alanında jüri, bir Grand Prix ile birlikte yedi Altın, 11 Gümüş ve 19 Bronz Lion ödülü verdi. Area 23, siyahi topluluklar arasında bir ırk ve sağlık eşitliği sorunu olan şekerin aşırı tüketiminin tehlikelerini ortaya çıkarmak için bir hip-hop müzik videosu, uygulama ve hikaye kitabını birleştiren bir kampanya olan Lil Sugar: Master of Disguise ile Altın aldı.

El titremesiyle mücadele eden kullanıcılar için bir iPad sabitleyici uygulaması olan Staybl ile Havas NY/Almanya ve otizm spektrumundaki kişilerin duyguları yorumlamalarına yardımcı olan bir görüntülü sohbet prototipi olan Project Convey ile Cox Communications Altın aldı. Havas ve Area 23, Altın ödüllü kampanyalarında sırasıyla mobil ve entegrede Gümüş Lion kazandı.

Sivrisinek kovar marka Maxx Flash adına yürütülen, sivrisinekle ilgili hastalıklarla savaşmaya da yardımcı olan biyolojik olarak parçalanabilen ambalaj The Killer Pack ile VMLY&R Mumbai, kategorinin Grand Prix’ini aldı.

İlaç kategorisinde, ödüller geçen yıla göre yarı yarıya azaldı ve toplam başvurular 509’dan 298’e düştü.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.