Cannes Lions’ta 5. gün kazananları açıklandı

64. Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali‘nin beşinci gününde Entertainment Lions, Entertainment Lions for Music, Design, Media and Product Design kategorilerinin kazananları açıklandı. Media kategorisinde Nescafé için hazırlanan Typo Domains işiyle Türkiye’den finale kalan Mindshare Istanbul ve Maxus Türkiye’ye ne yazık ki ödül çıkmadı.

Entertainment kategorisinde 1.793 başvurudan 12’si Altın, 22’si Gümüş ve 43’ü Bronz olmak üzere 78 Aslan ödüllendirildi. Grand Prix, Santander Bank için yapılan ve milenyum kuşağının bankalara olan soğukluğunu hedef alarak para-deneyim dengesine odaklanan kısa film “Beyond Money” işiyle MRM/McCann Spain’in oldu.

Grand Prix Entertainment

Santander Bank / MRM/McCann Spain

Beyond Money

Entertainment Lions for Music kategorisinde 511 başvurudan 5’i Altın, 11’i Gümüş ve 16’sı Bronz olmak üzere 33 Aslan ödüllendirildi. Grand Prix, Adidas için hazırlanan Frank Sinatra’nın “My Way” şarkısının yeni nesil şarkıcılarla yeniden uyarlandırıldığı “Original is Never Finished” çalışması ile Johannes Leonardo’nun oldu. Kampanya, bu yıl Cannes Lions’ta oldukça üzerinde durulan kültürel çeşitliliği vurgulamasıyla da öne çıkıyor.

Grand Prix Entertainment Lions for Music

Adidas / Johannes Leonardo

Original is Never Finished


Design kategorisinde 2.780 başvurudan 20’si Altın, 33’ü Gümüş ve 58’i Bronz olmak üzere 112 Aslan ödüllendirildi. Grand Prix, AP (Thailand) Public Company Limited için hazırlanan, futbol sahası sıkıntısı çeken Tayland’da gençlerin futbol oynayabilmeleri için sıradışı çözümlerin yaratıldığı “The Unusual Football Field” işiyle CJ Worx’un oldu.

Grand Prix Design

AP (Thailand) Public Company Limited / CJ Worx

The Unusual Field Project


Media kategorisinde 2.949 başvurudan 9’u Altın, 28’i Gümüş ve 57’si Bronz olmak üzere 95 Aslan ödüllendirildi. Grand Prix, jet.com için hazırlanan tasarruf etmenin yenilikçi ve kreatif yollarının esprili bir dille anlatıldığı “Innovating Saving” işiyle R/GA New York’un oldu.

Grand Prix Media

jet.com / R/GA New York

Innovating Saving


Product Design kategorisinde 435 başvurudan 4’ü Altın, 6’sı Gümüş ve 11’i Bronz olmak üzere 22 Aslan ödüllendirildi. Grand Prix, TigoUNE için hazırlanan finansal hizmet almaya gücü yetmeyenler için ankesörlü telefonları küçük bankalara dönüştüren “Payphone Bank” işiyle Grey Colombia’nın oldu.

Grand Prix Product Design

TigoUNE / Grey Colombia

Payphone Bank


Ödül töreninde ayrıca Universal Music Group (UMG) Başkanı ve CEO’su Sir Lucian Graince “Cannes Lions Yılın Medya İnsanı” olarak onurlandırıldı.

“Yılın Medya Network’ü” sıralamasında ise birinci sırada OMD Worldwide, ikinci sırada Mediacom ve üçüncü sırada Starcom oldu.

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.