Cannes Lions’ın son ödül töreninin öne çıkanları

64. Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali‘nin son gününde  Film, Titanium ve Integrated kategorilerinin kazananları açıklandı. Film kategorisinde Vodafone için hazırlanan Fur Coat kampanyasıyla kısa listeye kalan Y&R Team Red Istanbul’a ne yazık ki ödül çıkmadı.

Film kategorisinde 2.609 başvurudan 14’ü Altın, 28’i Gümüş ve 42’si Bronz olmak üzere 85 Aslan ödüllendirildi. Grand Prix Channel 4 için hazırlanan “We’re the Superhumans” filmiyle Blink Productions, London / 4creative, London’a gitti.

Grand Prix Film

Channel 4 / Blink Productions

We’re the Superhumans

Integrated kategorisinde 240 başvurudan 2’si Altın, 5’i Gümüş ve 3’ü Bronz olmak 11 Aslan ödüllendirildi. Grand Prix, Boost Mobile için hazırlanan “Boost Your Voice” işiyle 180LA Santa Monica’ya gitti. Bu kampanya aynı zamanda Promo & Activation kategorisinde de Grand Prix kazanmıştı.

Grand Prix Integrated

Boost Mobile / 180LA

Boost Your Voice

Titanium kategorisinde 217 başvurudan 3’ü Titanium ve biri Grand Prix olmak üzere 4 Aslan ödüllendirildi. McCann New York tarafından State Street Global Advisors için hazırlanan “Fearless Girl” heykeli bu kategoriyle beraber 4.Grand Prix’sini almış oldu.

Grand Prix Titanium

State Street Global Advisors / McCann New York

Fearless Girl

Festivalin son ödül töreninde özel ödüller de verildi. Droga5’ın Kurucusu ve Kreatif Başkanı David Droga, sektördeki üstün katkılarından dolayı Lion of St.Mark ödülüne layık görüldü. David Droga’nın kariyeri boyunca 70 Altın Aslanı, 16 Grand Prix ve Titanium Aslanı bulunuyor. Bu yıl da Droga5 3 Altın, 2 Gümüş ve 6 Bronz Aslanın yanında “Did You Mean Mailchimp?” işiyle Cyber kategorisinde Grand Prix’ye sahip oldu.

Burger King, Yılın Kreatif Reklamvereni seçildi.

Senarist, Yönetmen, Red Nose Day’in kurucu ortağı Richard Curtis Comic Relief, Red Nose Day, Live 8 ve Make Poverty History gibi hayırsever kampanyalara katkılarından dolayı LionHeart ödülüne layık görüldü.

Grand Prix for Good Amnesty International için hazırlanan The Refugee Nation işiyle Ogilvy New York’un oldu.

Yılın Network’u BBDO Worldwide, onu takiben Ogilvy & Mather ve McCann Worldgroup oldu.

Yılın Ajansı Clemenger BBDO Melbourne ve onu takiben AlmapBBDO, Sao Paulo ve McCann New York oldu.

Yılın Bağımsız Ajansı Droga5 New York ve onu takiben Wieden+Kennedy, Portland ve 4creative London oldu.

Yılın Holding Şirketi WPP ve onu takiben Omnicom ve Interpublic Group oldu.

En çok ödül alan prodüksiyon şirketine verilen Palme d’Or MJZ, USA’ye ve onu takiben Smuggler, USa ve The Mill, USA’in oldu.

 

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.