Cannes Lions’dan yüz yüze etkinlik için güvenlik planı

Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali’nin yüz yüze gerçekleştirilecek ayağı için güvenlik planı açıklandı.

Cannes Lions, Ocak ayında pandemi döneminde süregelen endişelere rağmen bu yılki uluslararası yaratıcılık festivalinin yüz yüze yapılmasını planladıklarını açıklamıştı. Organizatörler kısa süre önce, Cannes Lions’ın 2021’de hibrit etkinlik olacağını doğrulayan bir güncelleme yayınladılar. Bu açıklamaya göre yüz yüze yapılacak olan festival aynı zamanda canlı ve talebe bağlı içeriklerle önemli bir dijital bileşene de sahip olacak.

Etkinliğin fiziksel ayağı için dört ana maddeye dayanan bir güvenlik planı hazırlandı; fiziksel mesafe, koruma ve tespit, temizlik ve hijyen, iletişim. Plan etkinlik öncesinde, sırasında ve sonrasında gelişmiş derinlemesine temizlik, temassız kayıt, mesafe ve kalabalık yönetimi, tarama ve koruyucu ekipmanın konuşlandırılması gibi önlemler içeriyor. Festivale katılmak için aşılanma zorunluluğu olmayacak fakat konuklardan Covid-19 testi yaptırmaları talep edilecek. Organizatörler Covid-19 antijen testlerinin Cannes’daki uygun lokasyonlarda kullanıma sunulması için düzenlemeler yaptıklarını ve katılımcıların Cannes’a varış gününde ve ardından festival süresince en az 72 saatte bir test yaptırması gerekeceğini açıkladı.

21-25 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek olan etkinlik, geçen yıl festivalin ertelenmesi nedeniyle 2 yıllık yaratıcı çalışmaları kapsayacak. Bu yılki festivalde ödüllendirilmek üzere Mart 2019 – Nisan 2021 tarihleri arasında yayınlanan çalışmalar değerlendirilecek.

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.