Site icon Campaign Türkiye

Cannes Lions’da 3 jüri başkanı daha belli oldu

Dünyaca ünlü reklam festivali Cannes Lions’da farklı kategorilerde jüri başkanlığı yapacak isimler belli olmaya başladı. Geçen yıl eklenen Yaratıcı Etkililik kategorisinde jüri başkanlığı yapacak isim Havas’ın ve Euro RSCG’nin global CEO’su ve One Young World’ün kurucularından olan David Jones.

Reklam sektörünün gördüğü gelmiş geçmiş en genç CEO olan Jones, 16000’den fazla kişinin çalıştığı bir networkün yönetiminden sorumlu. Jones konu hakkındaki düşüncelerini  “Geçtiğimiz on yıl içerisinde  iş dünyasında yaratıcılığın yeri sağlamlaştı. Ne kadar para verirseniz verin tüketicinin ilgisini satın alamazsınız. Herkesin dikkatinin dağınık olduğu bugünlerde onların ilgisini çekmeyi başarmanız gerekiyor. Bunun tek yolu da güçlü yaratıcı fikirlerden geçiyor. ” dıyerek belirtti.

Mainardo de Nardis

Medya kategorisinde jüri başkanlığını OMD’nin CEO’su Mainardo de Nardis yapacak. 2009’dan beri OMD’nin CEO’su olarak görev yapan Nardis, daha önce Aegis Medya CEO’su olarak iş başındaydı. Mainardo de Nardis ajanslar için ödüllerin yaratıcılık ve yenilik  açısından önemli göstergeler olduğunu belirtti.

Siber kategorisinde ise jüri başkanı Wieden+Kennedy ajansının Global İnteraktif Kreatif Direktörü Iain Tait olacak. Tait’in en fazla bilinen işlerinden biri dünya çapında etki yaratan Old Spice’ın “Responses” kampanyası. Yarattığı işlerle Cannes Lions dahil birçok festivalden ödülle dönen ünlü direktör siber kategorisinde jüri başkanlığı yapacağı için çok heyecanlı olduğunu ve dünyanın dört bir yanından gelen yetenekler sayesinde bu kategorinin endüstriyi şekillendiren önemli alanlardan biri olduğunu kanıtlayacaklarını ifade etti.

Yaratıcı Etkililik kategorisi için son katılım tarihi 17 Şubat. Diğer kategoriler için katılımlar 17 Şubat sonrasında da devam edecek.

 

 

Exit mobile version